Zbytky dětství přehled

Zbytky dětství
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305605/bmid_cesta-mece-1-zbytky-detstvi-aB3-305605.jpg 4 22 22

Cesta Meče série

1. díl >

Na motivy románu Thomase Daye. Život mladého Mikedžiho, syna Nakamury, jednoho z pánů Japonska 17. století, se od základu změní, když v jejich pevnosti spatří legendárního samuraje jménem Mijamoto Musaši. Tento silný a v mnoha ohledech velmi kontroverzní muž je nejslavnějším šermířem, jakého kdy Japonsko poznalo. Musaši Mikedžiho přijímá za svého učedníka a společně se vydávají na cesty. Musašiho cesta meče však není určena každému. Jeho učební metody a způsob života v mladém chlapci občas zanechávájí poněkud smíšené pocity.... celý text

Dobrodružné Komiksy Historie
Vydáno: , Zanir
Originální název:

La via della spada, Vol. 1: Le ceneri dell'infanzia , 2013


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zbytky dětství. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (6)

Finvarra
19.01.2021 2 z 5

Vlastně mě to zklamalo. Povím proč. Ale nejdřív pochvala vyvedené kresbě, scény jsou velkolepé, naaranžované, romatnické. Nekonzistenci a drobné anatomické chyby odpouštím, nakonec je to komix (hrozně mě na jednom obrázku iritovala posunutá nozdra) :D Návrhy obálek pro komix jsou nádherné, škoda, že je jim věnovaná jen jedna stránka. Taktéž skici jsou krásné a ukazují zdatnost umělce. Ale protože to nebyla jen kresebná stránka, která mě zajímala, tak... příběh podle mě šel příliš po povrchu, málo je toho věnované postavám, a tak je těžké si k nim udělat vztah. A co je horší, použití jména Musaši ve spojení s milovníkem žen a mstitelem. Tady by bylo lepší, kdyby měl prostě jiné japonské jméno. Tohle nejsem schopná akceptovat, i když vím, že to má být spíš fantasy, než jeho životopis. A připomeňme, že se o něm traduje, jaký žil asketický život. Ostatně to dokládá jeho Dokukódó. Odprostím-li se od toho, že to není onen Musaši, pořád se mi tenhle obrázek Japonska zdá příliš francouzský. Stejně tak vyobrazení cesty meče. To není prostě ono. Pokud mohu soudit, pak o Musašim je mnohem zdařilejší komix – i když taky upravený, aby lahodil oku čtenářovu – od Takehiko Inoue s názvem Vagabond.
Uvidíme, jaký bude druhý díl. A možná bych si měla přečíst knižní předlohu.

hippiesak
03.06.2019 3 z 5

Nejsem úplně fanda tohoto stylu grafiky a příběhu. Koupil jsem si to na Animefestu 2019 doslova za pár kaček, tak jsem si řekl, že tomu dám šanci. Špatné to není, graficky celkem pěkné, je to celobarevný komiks, ale pro mě je to taková 50/50. Ale dvě hvězdičky jsou málo, tak dám 3 :)


milan.krimsky
09.07.2017 5 z 5

Cesta japonského dítěte a starého samuraje, který si ho přivlastní a učí bojovému umění ve vyhraném souboji

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Zbytky dětství v seznamech

v Přečtených23x
ve Čtenářské výzvě2x
v Knihotéce18x
v Chystám se číst7x
v Chci si koupit5x

Štítky knihy

Japonsko samurajové historická fantasy

Autorovy další knížky

Mathieu Mariolle
francouzská, 1978
2016  71%Zbytky dětství
2017  68%Uhlíky vzdělání
2020  85%Vzplanutí duše