Zbytky dětství

od:


KoupitKoupit eknihu

Na motivy románu Thomase Daye. Život mladého Mikedžiho, syna Nakamury, jednoho z pánů Japonska 17. století, se od základu změní, když v jejich pevnosti spatří legendárního samuraje jménem Mijamoto Musaši. Tento silný a v mnoha ohledech velmi kontroverzní muž je nejslavnějším šermířem, jakého kdy Japonsko poznalo. Musaši Mikedžiho přijímá za svého učedníka a společně se vydávají na cesty. Musašiho cesta meče však není určena každému. Jeho učební metody a způsob života v mladém chlapci občas zanechávájí poněkud smíšené pocity....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/305605/cesta-mece-1-zbytky-detstvi-aB3-305605.jpg 3.712
Série:

Cesta Meče (1.)

Orig. název:

La via della spada (2013)

Žánr:
Dobrodružné, Komiksy, Historie
Vydáno:, Zanir
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
milan.krimsky
09.07.2017

Cesta japonského dítěte a starého samuraje, který si ho přivlastní a učí bojovému umění ve vyhraném souboji

jarynek
24.12.2016

Pěkná kresba, zajímavé prostředí Japonska 17. století, atraktivní téma samurajů, ale samotný příběh mne úplně navtáhnul do děje. Možná je to tím, že kniha má necelých 60 stran. Snad v dalších dílech dojde k rozvinutí nějakých zápletek. Knihu jsem si rád přečetl, ale není to na to, abych se k ní po nějaké době vracel.

Tatsume
29.07.2016

Po delší době jsem sáhla po evropské komixové tvorbě a neudělala jsem chybu. Celkem zajímavě pojatá fantasy se samurajskými motivy, jejíž ústředními postavami jsou legendární šermíř Mijamoto Musaši a jeho žák Mikedži. Komix spíše pro dospělého čtenáře, s napínavým dějem a do detailu propracovanou kresbou.

martinstefko
26.07.2016

Knihou Cesta meče 1: Zbytky dětství nakladatelství Zanir rozhodně nešláplo vedle, naopak rozšířilo svoje portfolio o velmi dobrý titul, který nám jen ukazuje, jak moc zajímavý evropský komiks je.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

Japonsko samurajové

Autoři knihy

Thomas Day

Thomas Day
francouzská, 1971

Mathieu Mariolle

Mathieu Mariolle
francouzská, 1978

Uživatelé mají knihu

v Přečtených11x
v Čtenářské výzvě1x
v Knihotéce7x
v Chystám se číst6x
v Chci si koupit3x