Zbytky dětství

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na motivy románu Thomase Daye. Život mladého Mikedžiho, syna Nakamury, jednoho z pánů Japonska 17. století, se od základu změní, když v jejich pevnosti spatří legendárního samuraje jménem Mijamoto Musaši. Tento silný a v mnoha ohledech velmi kontroverzní muž je nejslavnějším šermířem, jakého kdy Japonsko poznalo. Musaši Mikedžiho přijímá za svého učedníka a společně se vydávají na cesty. Musašiho cesta meče však není určena každému. Jeho učební metody a způsob života v mladém chlapci občas zanechávájí poněkud smíšené pocity....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305605/cesta-mece-1-zbytky-detstvi-aB3-305605.jpg 3.716
Série

Cesta Meče 1.

Žánr
Dobrodružné, Komiksy, Historie
Vydáno, Zanir
Orig. název

La via della spada, Vol. 1: Le ceneri dell'infanzia, 2013

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Zbytky dětství

Přidat komentář
hippiesak
03.06.2019

Nejsem úplně fanda tohoto stylu grafiky a příběhu. Koupil jsem si to na Animefestu 2019 doslova za pár kaček, tak jsem si řekl, že tomu dám šanci. Špatné to není, graficky celkem pěkné, je to celobarevný komiks, ale pro mě je to taková 50/50. Ale dvě hvězdičky jsou málo, tak dám 3 :)

milan.krimsky
09.07.2017

Cesta japonského dítěte a starého samuraje, který si ho přivlastní a učí bojovému umění ve vyhraném souboji


jarynek
24.12.2016

Pěkná kresba, zajímavé prostředí Japonska 17. století, atraktivní téma samurajů, ale samotný příběh mne úplně navtáhnul do děje. Možná je to tím, že kniha má necelých 60 stran. Snad v dalších dílech dojde k rozvinutí nějakých zápletek. Knihu jsem si rád přečetl, ale není to na to, abych se k ní po nějaké době vracel.

Tatsume
29.07.2016

Po delší době jsem sáhla po evropské komixové tvorbě a neudělala jsem chybu. Celkem zajímavě pojatá fantasy se samurajskými motivy, jejíž ústředními postavami jsou legendární šermíř Mijamoto Musaši a jeho žák Mikedži. Komix spíše pro dospělého čtenáře, s napínavým dějem a do detailu propracovanou kresbou.

martinstefko
26.07.2016

Knihou Cesta meče 1: Zbytky dětství nakladatelství Zanir rozhodně nešláplo vedle, naopak rozšířilo svoje portfolio o velmi dobrý titul, který nám jen ukazuje, jak moc zajímavý evropský komiks je.

Štítky

Japonsko samurajové historická fantasy

Autor a jeho další knihy

Mathieu Mariolle
francouzská, 1978

Kniha Zbytky dětství je v

Přečtených14x
Čtenářské výzvě2x
Knihotéce13x
Chystám se číst6x
Chci si koupit4x