Uhlíky vzdělání

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na motivy románu Thomase Daye. Na cestě meče můžeš užít sílu pro budování, nebo ničení. Tebe se však týká ještě třetí cesta. Cesta vězení. Můžeš se uvěznit štěstím, vzdát se své volnosti a vzít si gejšu nebo kdejakou cuchtu, kterou připravíš o panenství. Můžeš ihned odejít a být šťastný. Nebo mě můžeš následovat, ale nikdy, a myslím tím nikdy, nepoznáš úplné štěstí. Protože následovat mne znamená, že dříve či později proliješ krev. A skutečná radost se nikdy nedotkne toho, jehož ruka prolila krev. Mijamoto Musaši...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350574/big_cesta-mece-2-uhliky-vzdelani-uG3-350574.jpg 3.57
Série:

Cesta Meče 2.


Žánr:
Dobrodružné, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , Zanir
Originální název:

La Voie du Sabre, vol.2 Les Braises de l'enseignement, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Uhlíky vzdělání

Finvarra
15.05.2021

Uff. Ne, ani tohle není ono. Doufala jsem, že bude lepší, než první díl, ale pořád je to příliš francouzské. Anebo alespoň já takový obraz japonska v hlavě nemám. Kresba je opět vyvedená. A z celého příběhu se mi líbila myšlenka s maskou, ale zdála se mi nakonec docela utlumená. Ostatně tak, jako všechno.

martinstefko
03.08.2017

"Cesta meče 2: Uhlíky vzdělání" má v ději nějakou tu slabinu, ale Federico Ferniani to vynahrazuje svou krásnou kresbou. Jeho ženy jsou nádherné, jeho příšery krásně děsivé a jeho akční scény dechberoucí stejně jako jeho krajiny a města. Jsem rád, že se nakladatelství Zanir rozhodlo vydat tenhle komiks, protože je to skvělá ukázka toho, jaké příběh z Japonska je také možné vytvářet. Samurajové mě nepřestanou bavit.