Červená kráľovná přehled

Červená kráľovná
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483486/bmid_cervena-kralovna-MCL-483486.png 4 1557 1557

Svet Mare Barrow je rozdelený krvou – červenou a striebornou.Červená kráľovná je napínavý román od Victorie Aveyard, ktorý sa stal bestsellerom už v 25 krajinách. Spoločnosť je rozdelená na dve časti – Strieborných špičkových bojovníkov s božskými schopnosťami a Červených jednoduchých občanov, ktorí žijú pod krutou vládou Strieborných. Mare Barrow je sedemnásťročné dievča, ktoré patrí medzi Červených, a ani vo sne by jej nenapadlo, že by to mohlo byť inak. No opak je pravdou. Onedlho zistí, že aj napriek tomu, že je Červená, aj ona má svoje schopnosti – dokonca také silné a jedinečné, že ohrozujú celú vládu Strieborných. Lenže zahrávať sa so silou je veľmi nebezpečné. Vo svete rozdelenom krvou sa odohráva boj, ktorý vyhrá len ten najstatočnejší. A tak sa proti sebe postavia Červení a Strieborní, princ proti princovi a Mare proti vlastnému srdcu, pričom zrada číha na každom kroku. A potom stačí už len jediný chybný krok, ktorý zničí svet, aký dosiaľ poznali. Zachránia mladú Mare jej nezvyčajné schopnosti alebo sa jej stanú osudnými? Príbeh plný intríg, triedneho boja a klamstiev prinúti čitateľa, aby sa ponoril do napínavého deja s túžbou zistiť, aký bude osud Mare – dievčaťa, ktoré si od začiatku obľúbi.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Motýľ

Red queen , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Červená kráľovná. Přihlašte se a napište ho.

_čtenářka_
06.06.2024 5 z 5

Kde se mi Rudá královna schovávala? Moc se mi totiž líbila! Skvělá hlavní hrdinka, úžasně vymyšlený svět, a nejlépe napsané vyprávění z první osoby, jaké jsem v tomto žánru četla. Jsem více než spokojená a jdu hned na další díl - konec byl totiž jeden velký zvrat.

petrulka
28.04.2024 4 z 5

Mě se kniha líbila moc. A to od prvních stránek. Nezdálo se mi na nich ní nudného, ani zdlouhavého. Příběh má něco z Hunger Games, něco ze Selekce, není to úplně vrchol originality a vývoj některých postav je celkem předvídatelný. Je to takové osvěžující čtení, zábavné, pohodové. Mám všechny díly a jsem ráda, že jsem je pořídila najednou, čekám, že dvojka bude ještě lepší.

M.C.SMITH
24.04.2024 3 z 5

Musím říci, že jsem měla chvílemi pocit, jako kdybych knihu už někdy v minulosti četla. Děj mi přišel známý.
Začátek byl pro mne nudný a dlouho mi trvalo, než mne začala kniha bavit.
Většinou nejsem člověk, který by upozorňoval na chyby v textu, jsme všichni jen lidé a i těm nejlepším se stane, že udělá chybku. Zde ale v textu bylo opravdu dost chyb a některé tloukly do očí.

Kniha nebyla špatná, to rozhodně ne, ale připomíná mi dost jiných knih. Časem se pustím do zbývajících dílů, snad pro mne nebudou zklamáním.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Červená kráľovná v seznamech

v Právě čtených33x