Černá hra přehled

Černá hra
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298965/bmid_cerna-hra-UHc-298965.jpg 4 256 256

Čierny kruh série

1. díl >

Drsný thriller z krvavých devadesátých let líčící dramatické osudy členů podsvětí. Krátce po Sametové revoluci zavládlo ponuré období – smrt nikdy nebyla daleko a dařilo se všem druhům svinstva. V této atmosféře a nových podmínkách se z obyčejných lidí, kteří se snaží vyšvihnout, stávají výpalníci, drogoví dealeři, překupníci zbraní, zločinci v bílých límečcích nebo první mafiánští bossové. Do temné spirály chtě nechtě vtahují i své nejbližší, manželky i děti. Zatímco někteří získávají čím dál větší moc, jiní kráčejí k předčasnému konci. Černá hra je román o násilné epoše a lidech, které tato pohnutá doba spolkla. Slovenský spisovatel roku 2014 v nejprestižnější anketě Martinus – Kniha roku! Držitel ocenění nakladatelství Ikar za více než 100 000 prodaných výtisků! Cena literární kritiky Zlaté pero za román Černá hra! Drsný thriller z počátku 90. let, který dobu těsně po revoluci zobrazil tak realisticky a nemilosrdně, jak se to v České republice ještě nikomu nepodařilo!... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Černá hra. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (60)

PitoR
26.01.2024 5 z 5

Čierny kruh – 1. diel!
Po prečítaní a vypočutí autorových výborných sérií "Na smrť" a "V tieni mafie" som bol pripravený na ďalšiu dávku napätia a Jozef Karika ma opäť nesklamal.

„Ľudia, ktorí nepochopia dobu v ktorej žijú, sú obzvlášť komickí.“

Téma je daná názvom, pričom autor nás vráti do 80. a 90. rokov minulého storočia, kedy na Slovensku končila etapa budovania socializmu a začali sa diať „veci“. Dej nám pripomenie aj známe postavy zo série "V tieni mafie", takže sa dozvieme, ako sa vlastne kryštalizovalo ružomberské podsvetie.

„Bol to svet, v ktorom slušnosť a uhladenosť znamenajú slabosť.“

Krutosť, nemilosrdnosť, brutalita, cynizmus, zrada, intrigy, falošné priateľstvá – smutný príbeh boja o moc. Na mojej strane maximálna spokojnosť, rovnako tak s audio verziou v podaní Petra Sklára. A teším sa na pokračovanie.

„Na napísanie bodky stačí sekunda. Aj keď sa to nezdá, bodka rozhoduje o všetkom.“

Kortez
22.12.2023 5 z 5

Audiokniha.
Bezesporu velice čtivý a napínavý román o řádění mafie na Slovensku v děsivých devadesátkách. Vyslechnuto se zatajeným dychem.


Sharru-ken
15.12.2023 4 z 5

Repertoár negativních emocí je vyčerpán zcela a na pozitivní nezbylo. Prostě festival hnusu, špatných rozhodnutí, nepřízní osudu a všeho negativního, co mohly nejen devadesátky nabídnout. I ta revoluce, která bezesporu může nabídnout mnoho pozitivního, je prezentována jako prostě změna a ne jako oslava svobody.
Češi a Slováci mají toto asi společné, vezmou si nějaké čas a místo, dají si nohy nahoru a s potěšením si o tom přečtou to nejhorší. A já to nemám jinak, moc jsem si tu knihu užil.
Jen poprosím o čtenáře, aby nepropadali depresi. Dobří lidé existují.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Černá hra v seznamech

v Právě čtených9x
v Přečtených360x
ve Čtenářské výzvě35x
v Doporučených18x
v Knihotéce191x
v Chystám se číst81x
v Chci si koupit22x
v dalších seznamech4x