Básník smrti přehled

Básník smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488118/bmid_basnik-smrti-pHp-488118.jpeg 4 256 256

Jack McEvoy série

Novinář Jack McEvoy je zvyklý psát o smrti jiných. Pak ale zemře jeho bratr Sean, vyšetřovatel z denverského oddělení vražd, a následné události vtáhnou McEvoye do děje. Na rozdíl od policie nevěří, že jeho bratr spáchal sebevraždu, a začne na vlastní pěst pátrat po dalších okolnostech případu. Postupem času shromáždí údaje o několika podobných úmrtích, k nimž došlo na různých místech Spojených států. Vše nasvědčuje tomu, že se ocitl na stopě sériového vraha oplývajícího bezpříkladnou krutostí a vychytralostí. Jeho oběťmi jsou vesměs vyšetřovatelé vražd, jejichž kariéru či psychiku poznamenal nějaký nevyřešený případ. Vedle zohavených těl pokaždé leží vrahovo poznávací znamení: citáty z díla Edgara Allana Poea. McEvoyův Bratr byl poslední obětí v řadě. Anebo možná ne. Možná se poslední básníkovou obětí stane on sám…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Slovart (ČR)

The Poet , 1996

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Básník smrti. Přihlašte se a napište ho.

PitoR
16.02.2024 5 z 5

Prvá kniha zo série Jack McEvoy, pomenovanej po hlavnom hrdinovi, novinárovi z Denveru.

Spočiatku som bol trocha na vážkach, čo vedie tohto chlapíka k takému zápalu objasniť smrť svojho brata. Naozaj mu ide o spravodlivosť, alebo sa chce jednoducho priživiť na nešťastí svojej dvojičky, podieľať sa na šokujúcom odhalení pravdy, a dostať tak svoj článok na prvé stránky novín, tým získať popularitu a slávu? Snáď mu nekrivdím a išlo mu skutočne o pravdu a spravodlivosť.

Zaujímavý námet od Connellyho. Zneužívanie a zabíjanie detí, vraždy policajtov, k tomu úryvky z básní Edgara Allana Poea - šialený mix! Napriek ťažkým a smutným témam sa mi príbeh páčil a teším sa na ďalšie spisovateľove knihy.

Ivan F
07.01.2024 4 z 5

Niečo viac ako pred rokom som prečítal iný príbeh s Jackom McEvoyom a nebol som nadšený, pretože Jack je síce fiktívna postava, no je to hnusný slizký zmrd. Presne taký istý je aj tu, hoci kniha je výborná, no všadevlezlý novinársky pisálek mi čitateľský pôžitok úspešne ničil. Nemôžem Connellymu uprieť, že spisovateľské remeslo má v malíčku (v rámci žánru určite), príbeh má hlavu a pätu, síce trochu prekombinovaný záver a úspešne čitateľa namotáva, kto je vlastne vrah alebo vrahyňa. Ako už x-krát predtým ani tentoraz to nebol/a ten/tá na koho sa v knihe najviac poukazovalo, a ak čitateľ postupne vylučuje jednu postavu po druhej (rozumej metódou Sherlocka, ktorý tvrdí, že po vylúčení všetkého a všetkých zostane len jedna možnosť, aj keď vyzerá akokoľvek nepravdepodobne), tak úspešne nájde páchateľa/ku. Asi toľko som chcel napísať do komentára, pretože Jack ma odrádza siahnuť po ďalšom jeho príbehu, tak mi je protivný, ale zas o niečo viac ako rok, nuž uvidím.

ninano
24.11.2023 4 z 5

Zajímavě napsaný thriller potěší hlavně fanoušky Edgara Allana Poea.

Smrtící volání, Varšavský sirotek a další knižní novinky (14. týden)

02.04.2023

Knižní novinky (34. týden)

23.08.2021

Ocenění knihy (2)

1997 - Anthony Award (Best Novel)
1997 - Nero Award

Kniha Básník smrti v seznamech