Bajky a podpovídky přehled

Bajky a podpovídky https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57854/bajky-a-podpovidky-57854.jpg 4 112 112

Chronologicky uspořádaný výbor z autorovy novinářské žně z let 1925-1938. Je to oslnivý kaleidoskop myšlenek, nápadů a postřehů, jež jsou stejně vtipné, bezprostředně působivé, útočné a výchovné ať se obírají člověkem, zvířetem, přírodou, věcmi, dějinami, literaturou, anebo reagují na politické dění a mobilizují lidi i svět proti válce.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bajky a podpovídky. Přihlašte se a napište ho.

Verouš23
19.03.2024 5 z 5

Čapek si s tím doslova hrál. Nalil na papír čistou pravdu zabalenou v krásné ironii.

tittanie
20.10.2023

Mám velice ráda Karla Čapka, tak jsem si dala za cíl přečíst všechny jeho knihy. Nevím, jestli to není možná moc ambiciózní, vzhledem k tomu, že tady na databázi jich je 210. Ale když na mě pořád vyskakovala takhle kniha, tak jsem se pustila do čtení.

Kuna v kurníku: Když mne to vejce tak drze provokovalo!

Stádo ovec: Aspoň se ten vlk dřív nažere, když se nebudeme bránit.

Vlk: Ten beránek měl špatné úmysly. Chtěl se přede mnou ukrýt.

Národní úspěch: Naše statečné cizinecké legie porazily na hlavu zbabělé hordy našich domácích nepřátel.

Zpráva: Dosadili jsme do útoku dvě nové divise s tanky a letadly. Nepřítel prchá za těch ztrát. Mír trvá.

Není to tak zlé: neprodali nás, vydali nás zadarmo. ...My aspoň víme, co jsme tratili.

Pak následovaly povídky. A obdivuji jak je autor schopný do pár stránek nacpat tolik myšlenek.

huhuhu
30.06.2023 5 z 5

Nedávno jsem navštívila Památník Karla Čapka ve Strži, kde mě zaujaly Čapkovy citáty, a dostala jsem chuť přečíst si jeho další myšlenky. Bajky a podpovídky tento účel splnily perfektně. Žasla jsem nad tím, jak Čapek dokázal jednoduše vyjádřit hlubokou myšlenku, a jak jsou jeho aforismy trefné, nadčasové, geniální. Třeba: "Mezinárodní dohoda: My králíci jsme se dohodli s kuřaty, že se nebudeme navzájem požírat. Uvidíme, co tomu řekne jestřáb." Taky povídky mě zaujaly, nejvíc asi Paštika, Muž, který dovedl lítat, a Anonym.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Bajky a podpovídky v seznamech

v Právě čtených4x
v dalších seznamech3x