Asterix z Galie přehled

Asterix z Galie https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44810/asterixova-dobrodruzstvi-asterix-z-galie-44810.jpg 5 195 195

Asterixova dobrodružství série

Římanům dochází, že v síle Galů je nějaké tajemství. Nasadí tedy špióna (Caligula Minus - Caligulaminix), kterému se podaří úspěšně infiltrovat a získat důvěru Asterixe. Po napojení kouzelnou polévkou, jenž mu dodá sílu a odhalení, Caligula Minus prchá a podává hlášení. Jeho centurion (Caius Bonus) se rozhodne unést druida Panoramixe, což se Římanům podaří. Asterix se vydává hledat druida, nachází jej v Malobonu, přičemž je sám chycen. S Panoramixem vymyslí léčku a místo naslibovaného nápoje na získání nadlidské síly, připraví Římanům nápoj urychlující růst vlasů...... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Egmont (ČR)

Astérix le Gaulois , 1961

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Asterix z Galie. Přihlašte se a napište ho.

Denny456
21.03.2024 5 z 5

Klasika klasik, co více říct:

Kuža007
16.02.2024 5 z 5

Asterix z Galie aneb jak to všechno začalo. Krásný úvodní příběh o Asterixovi a Obelixovi. Dobrý příběh, skvělý centurion Caius Bonus, rozhodný Gaius Julius Caesar. Kresba ještě trochu neučesaná, vtipy a humor tam jsou, ale jejich vrchol teprve přijde. Idefix zde spíše ještě absentuje, ale právě úspěch tohoto dílu nám zaručil do dnes trvající a nádhernou komiksovou sérii. Řekl bych, že je to stejně dobré jako filmové zpracování.

ArkAngel
23.08.2022 3 z 5

Úvodní příběh s Asterixem nám ještě ukazuje více popisnou starší formu, kdy musí postavy naprosto všechno osvětlit. Jedna postava klade otázky, druhá odpovídá, byť by v realitě tyto znalosti vlastně i měli. Asterix z Galie nám představuje postavy i fungování vesnice, ale žádné velké dobrodružství to ještě není. Ty přijdou až později.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Asterix z Galie v seznamech

v dalších seznamech4x