Asterix v Británii přehled

Asterix v Británii https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65186/asterix-v-britanii-65186.jpg 5 180 180

Asterixova dobrodružství série

Slavný galský válečník bysterého rozumu a jeho přítel Obelix se tentokrát vypraví do Británie, aby tam pomohli svým keltským bratřím v boji proti Římanům.

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Astérix ches lez Bretons , 1966

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Asterix v Británii. Přihlašte se a napište ho.

Cojekomupotom
18.02.2023 5 z 5

Narozdíl od Rychlých šípů... Tohle nikdy neomrzí. Úžasný film, úžasný komiks, že je obojí trochu jiné není na škodu.

FirstDaw8ID
06.07.2022 4 z 5

Parodování britské mluvy mě příliš nebavilo (ale je to mnohem lepší číst, než to poslouchat ve filmovém zpracování). Z Britů se tu střílí na každé stránce a římské manévry jsou nezapomenutelné. Nejvíc mě zde pobavily vtípky, které byly subtilní a nebyly tolik na sílu. Pořád je to ale povedené Asterixovo dobrodružství.

Gordonlord
14.05.2021 2 z 5

Asterixovská poetika je stále nedotčená a kresba je pořád na svém místě..roztomilá, typická a detailní.

Povedené vtipy nápady bylo vysvobozování Obelixe z velké Londýnské věže, kdy hrdinové chodili nahoru a pak zase dolů a vždycky zmasili všechny přítomné římany. Nebo ochutnávka desítek zabavených sudů s vínem, mezi kterými se ukrýval kouzelný nápoj galů, který římani chtěli zabavit, aby ho naši hrdinové nemohli doručit britským vojskům. Tohle byly povedené nápady.

Jinak to byla nuda a všechen vtip byl - přesně jak jsem se podle názvu tohoto dílu bál - založen jen a pouze na odkazech na současné britské zvyky a kulturní odlišnosti. Přelouskal jsem ho bez většího zájmu a přesto se dokázal - když už n dobře bavit - tak aspoň solidně zabavit u krátké, odpočinkové comicsové četby.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Asterix v Británii v seznamech

v dalších seznamech1x