Asterix a cesta kolem Galie přehled

Asterix a cesta kolem Galie
https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65180/asterix-a-cesta-kolem-galie-65180.jpg 5 170 170

Asterixova dobrodružství série

Další dobrodružství nejslavnějšího keltského válečníka Asterixe a jeho nerozlučného přítele Obelixe, tentokrát při prestižním závodě koňských spřežení.

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Egmont (ČR)

Le tour de Gaule d´Astérix , 1965

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Asterix a cesta kolem Galie. Přihlašte se a napište ho.

n.ezn.amy
včera 5 z 5

Generální inspektor Lucius Asparágus vymyslí jak ztrestá galskou vesnici, nechá jí obehnat palisádou. Asterix s Obelixem se s ním vsadí, že pokud mu doručí místní lahůdky z galských měst, tak bude muset uznat porážku a palisádu zbourat. A tak naši hrdinové vyráží tour de galské města. Opět skvělý příběh, který se točí kolem povahy místních lidí, zvyků, vína, klobás a pochopitelně divočáků.

"Legionáři, zaútočíme na galskou vesnici, chystejte si každý své pilum"
"Vy odmítáte bojovat?"
"No radši se hodíme marod ..."

Skallarix
10.03.2023 5 z 5

Zprvu jsem se obával, že díky zápletce bude tento díl postrádat na svém klasickém humoru, či bude o poznání slabší, ale kdepak... Asterix s Obelixem nezklamali ani v nejmenším. Kromě významných míst Galie, kde naši hrdinové shánějí pochoutky kvůli sázce s římským prefektem zde potkáváme také poprvé Idefixe, který je (od této chvíle) nerozlučným psím parťákem této dvojice.

ArkAngel
25.08.2022 3 z 5

Galové se vsadí s Římany, že objedou Galii a přivezou suvenýry na hostinu, aby strhli palisádu kolem jejich vesnice. A během cesty se vlastně točí všechno pořád dokolečka: cesta lodí se promění v motorový člun, objeví se nějaký krajan, nastane zrada a opakovat. Na chvíli se zde opět mihnou piráti a Římani jsou tradičně strašně neschopní.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Asterix a cesta kolem Galie v seznamech