Anti-Gide, nebo-li, Optimismus bez pověr a ilusí přehled

Anti-Gide, nebo-li, Optimismus bez pověr a ilusí https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54828/anti-gide-nebo-li-optimismus-bez-po-d8B-54828.jpg 2 6 6

Neumannova bezprostřední nesouhlasná reakce na otevřenou kritiku politických, společenských, ekonomických a kulturních poměrů v SSSR, kterou v roce 1937 po své poznávací cestě uveřejnil André Gide.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Anti-Gide, nebo-li, Optimismus bez pověr a ilusí. Přihlašte se a napište ho.

Ronnie68
28.03.2021 3 z 5

Kniha celkem se dala přečíst, ale vracet se k ní určitě nebudu ...

los
24.01.2021 3 z 5

kniha by se rovněž mohla nazývat Anti-Peroutka, četl jsem ji jako historický pramen v návaznosti na Gideův esej; čekal jsem konkrétní a fakty (byť třeba zkreslenými) podloženou polemiku, ale Neumann se jí chtě nechtě vyhýbá a teoretizuje v dobově příznačné ideologické množině dehonestovaných pojmů jako trockismus, měšťáctví, intelektuál, individualismus, demokracie, svoboda atd.

Lac
28.11.2020 odpad!

Cancy o unifikaci lidstva. Navíc se mi nelíbí považovat sebevrahy za slabochy, přemoci živočišný pud chce velkou dávku odvahy a vnitřní síy. Plno "silných" toho není schopna, kež by nebyli takový sráči, přírodě by to jen prospělo. Např. míra síly z pohledu vztahu k životnímu prostředí je převážná většina (téměř všichni jsou slepí, to oni musí, já to sám nespravím) lidí hadrovými panenkami!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Anti-Gide, nebo-li, Optimismus bez pověr a ilusí v seznamech