Angličtina pro jazykové školy II. přehled

Angličtina pro jazykové školy II.
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468307/bmid_anglictina-pro-jazykove-skoly-ii-bDD-468307.jpg 4 24 24

3. vydání (ve Fortuně). Čtyřdílná řada učebnic anglického jazyka je vhodná pro všechny střední školy, pro jazykové školy, pro jazykové kurzy i pro samostudium. Velký důraz autoři kladou na rovnoměrné rozvíjení všech jazykových dovedností (poslech, čtení, mluvení i psaní), na rozvíjení slovní zásoby, mluvnice i fonetiky, ale také na opakování probírané látky. Slovní zásoba je vybrána záměrně tak, aby si uživatelé učebnice osvojili fráze potřebné v běžných životních situacích. Řada je oblíbená hlavně pro metodicky velmi dobře zpracovaný výklad gramatiky.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Angličtina pro jazykové školy II.. Přihlašte se a napište ho.

DanielBrstak
20.06.2023 4 z 5

Pre druhý diel série  platia všetky pozitíva aj negatíva, ktoré som napísal v komentári  k prvému , takže len popíšem rozdiely.

1. Zväčšil sa (o trochu ) počet cvičení na presný preklad.

2. Slovná zásoba pozostáva len asi z 1000 slov, čo som najprv  považoval za nevýhodu, (zvlášť v porovnaní s modernými učebnicami typu New Headway) , lenže menší rozsah slovnej zásoby umožnuje omnoho lepšie precvičenie používania slov vo vetách. Platí to aj pre  prvý  diel, ale tam som si tento fakt ešte neuvedomil. Napr. v zmieňovanom New Headway, kde je slovná zásoba zhruba dvojnásobná , sa často stáva že niektoré slová sú použité v celej učebnici len raz.

3. Kniha vznikla za socializmu a tak je pochopiteľné, že hlavné texty lekcií sú neaktuálne a majú občas až budovateľský nádych, dosť ma ale iritovalo, že v hromade lekcií sa rozoberá list niekoho niekomu ( List z Washingtonu, zo Škótska, z Londýna, z Arizony..) . Autori robili čo mohli, aby urobili knihu ešte viac nezáživnou ako prvý diel.

Dávam 80 % , ale neberte to ako doporučenie. Pri tom výbere čo je dostupný dnes, ťažko niekomu doporučiť práve túto sériu. Jeden z autorov, prof. Peprník povedal, že je jedno, z čoho sa učíte jazyk, dôležité je vytrvať. Kniha už má dnes zmysel len pre vysoko motivovaných jedincov, pre takých, ktorým je úplne jedno, z akej učebnice sa učia, len nech je to anglicky.

Kabuky
30.11.2022 5 z 5

Výborná učebnice.

Worbitka89
29.05.2020 2 z 5

Mě tato forma učebnice příliš nepomohla,a to ani v jazykovém kurzu. Chybí tam mnoho dovysvětlení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Angličtina pro jazykové školy II. v seznamech

v Právě čtených2x