Angličtina pro jazykové školy III.

Angličtina pro jazykové školy III. https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136212/anglictina-pro-jazyk-136212.jpg 4 12 3

Tento svazek je třetí ze čtyřdílné učebnice. Obsahuje 18. lekcí a je určen pokročilým studentům. V textech je opět část vyprávěcí, určená pro rozvíjení diskuze, a část dialogická. V dialozích, většinou ze všedního života, je probrána část tématu lekce. Texty jsou delší než v prvních dvou dílech, aby mohla být dostatečně zopakována stará slovní zásoba. Značné procento slovní zásoby z doplňkové četby II. dílu je nyní již převedeno do základních textů. Mluvnické jevy jsou probrány v souhrnných přehledech, přičemž se většinou rekapituluje a doplňuje látka z předchozích dílů. Novým prvkem ve struktuře lekce je oddíl Word Study - rozbor souborů slov z určité významové oblasti. Cílem je především uvést v systém již osvojenou slovní zásobu. Dodatková četba je zaměřena na další aspekty angloamerických reálií, ale též na některá fakta z českého prostředí, jež by mohla zajímat cizince. V textech z amerického prostředí je zachován americký pravopis. Učebnici doplňuje Klíč a Poslechová cvičení.... celý text

Kabuky
30.11.2022 5 z 5

Velmi kvalitní publikace.

DádazPrahy
10.04.2022

Z této učebnice jsem se kdysi učila angličtinu v kursu na Jazykové škole v Praze na Národní třídě. Tenkrát nebylo na výběr, pro jazykovky bylo povinné podle ní učit, i když "fialová knížka" (jak se jí říkalo) nevyhovovala ani učitelům, ani studentům. Naštěstí jsme měli výborné paní profesorky, které tuto hroznou učebnici doplňovaly vlastními materiály a nahrávkami z britských učebnic angličtiny - díky tomu jsme se i něco naučili. Na této učebnici jsou hezké jen ilustrace Františka Škody.

konicekbily
09.07.2016 5 z 5

Velice dobrá učebnice od mistra anglického jazyka! Prokopovic rodina po sametové revoluci byla jednou z nejznámějších!

angličtina jazykové učebnice

Autoři knihy