24 osobností Billyho Milligana přehled

24 osobností Billyho Milligana
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514465/bmid_24-osobnosti-billyho-milligana-643028e4d07d0.jpg 4 35 35

Román, napsaný podle skutečných událostí, o prvním člověku, který byl americkým soudem osvobozen z důvodu rozdvojené osobnosti, přestože spáchal vážný zločin. Tento člověk měl osobnost roztříštěnou na dvacet čtyři tyranů. Jeden z nich byl zlodějíček Philip, další Kevin, zloděj a dealer drog. Jinou byla Adalana, osamělá lesbička, jež používala Billyho tělo ke znásilňování. Zato osmiletý David se staral o jeho neustálou bolest a utrpení. A byli v něm i další muži a ženy, jakož i Učitel, který je všechny svedl dohromady. V této knize vycházející ze skutečného případu se s každou z těchto tyranských osobností čtenář setká – vstoupí tak přímo do oka uragánu jedné rozpolcené mysli.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo
Originální název:

The Minds of Billy Milligan , 1981


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize 24 osobností Billyho Milligana. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (11)

kayu
15.06.2024 4 z 5

Je škoda, že knížka dostala český překlad až po tom, co byl případ znovu zpopularizován částečně díky Netflixu. Od prvního vydání knihy už uplynulo více než čtyřicet let, takže je jasné, že dnes už máme o disociativní poruše identity více informací. I přes tento fakt to však byla velice zajímavá kniha, která nám umožňuje nahlédnout do historie americké psychiatrie a zejména do mysli samotného Billyho. V některých částech mi přišla kniha méně čtivá, ale jako celek působí velmi propracovaně a kvalitně.

bee88maja
04.05.2024 4 z 5

Podvodník nebo duše disociována do 24 charakterů, které o sobě vědí/nevědí?

Fascinuje mne vše, co souvisí s lidskou psychikou a tohle bylo velmi zajímavé čtení.

Vidět do zákulisí případu, který otřasl dějinami psychiatrické praxe. Být u toho a zároveň se ztrácet v nespočetných disociacích a návalech emocí. Rozštěpit se. A pak se pokoušet o fúzi a pochopit, co se vlastně tomu mladíkovi stalo.

Je dechberoucí, co je schopná lidská mysl vytvořit v rámci sebezáchovy...


Petra21
05.04.2024 5 z 5

Citlivě nabídnutá sonda do hlubin jedné rozervané duše. Autor znovu prokázal svůj geniální talent popsat nepopsatelné stránky lidského bytí s takovou lehkostí a samozřejmostí, s empatií namísto potřeby zviditelnit senzaci. Kéž by se takto podaný příběh dostal do širšího povědomí, aby si společnost konečně začala uvědomovat vliv zvrácených rodin a výchovy a stala se obecně vnímavější. Tenhle svět není jen černobílý a zloba i malost "mlčící" většiny dokáže zničit nejedno člověčí mládě. Velmi důležité poselství a podaný vzkaz Billyho Milligana nám všem.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knihomolové a další knižní novinky (24. týden)

08.06.2023


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha 24 osobností Billyho Milligana v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených41x
ve Čtenářské výzvě3x
v Doporučených1x
v Knihotéce54x
v Chystám se číst74x
v Chci si koupit27x
v dalších seznamech1x

Štítky knihy

americká literatura podle skutečných událostí

Autorovy další knížky

Daniel Keyes
americká, 1927 - 2014
2016  93%Růže pro Algernon
2023  82%24 osobností Billyho Milligana