Tekutý písek vyhlášen nejlepším skandinávským krimi roku

novinky

09.08.2017 / Dan
Tekutý písek vyhlášen nejlepším skandinávským krimi roku

Soudní thriller o dívce obviněné z masakru na střední škole získal prestižní ocenění Skleněný klíč, které hodnotí nejlepší thrillery napříč skandinávskými zeměmi. V minulosti tuto cenu získal i Jo Nesbo nebo Stieg Larsson či Henning Mankell.

Švédská spisovatelka Malin Persson Giolito tak získala stejné ocenění jako před šesti lety její otec Leif G. W. Persson. Porota Tekutý písek vybrala, protože se v něm „otázky o vině a nevině, naivitě a předsudcích elegantně snoubí s napínavým a nepředvídatelným příběhem“.

Tekutý písek kromě Česka vyšel ve 23 zemích celého světa, zabývá se problematikou zlaté mládeže a přistěhovalectví ve Švédsku.

„Čtenář až do konce neví, jestli je hlavní hrdinka vražedkyně, nebo jenom neprávem obviněná svědkyně,“ vysvětluje úspěch knihy Alexandra Fraisová z nakladatelství Knižní klub, které knihu vydalo.

Román již dříve získal nálepku Nejlepší švédské krimi roku, nyní se může oficiálně pyšnit tím, že je nejlepší nejen ve Švédsku, ale celé Skandinávii.

Ocenění Skleněný klíč (The Glass Key Award) uděluje Svaz skandinávských autorů krimi od roku 1992. Do finále se z každé země dostane jedna kniha, porota poté vybere jednu, která získá trofej v podobě skleněného klíče.Tekutý písekTekutý písekMalin Persson Giolito

Osmnáctiletá Maja Norbergová, obyčejná dívka, výborná žačka a oblíbená kamarádka, se ze dne na den stala nejnenáviděnější osobou ve Švédsku, obviněnou z účasti na masakru na střední škole a vraždy svého chlapce a nejlepší přítelkyně. Maja v...více

Komentáře (1)

intelektuálka
09.10.2017

Tohle si přečtu