Po Dívce v ledu přichází Noční lov

novinky

18.02.2017 / Dan
Po Dívce v ledu přichází Noční lov

Hned prvního titulu z volné detektivní série s názvem Dívka v ledu se v zahraničí během necelého roku prodalo přes milion výtisků; také byl označen mimo jiné jako The Wall Street Journal a USA Today bestseller a práva byla prodána do dvaceti pěti jazyků.

Dívka v ledu a její hlavní postava, detektiv Erika Fosterová, si spolu se svými kolegy Petersonem a Mossovou získala i tisíce českých čtenářů. Příběh, odehrávající se během temné zimy v Londýně předkládá čtenáři zamotané klubko vztahů, intrik, tajemství a nečekaných souvislostí, strhne své čtenáře od první stránky.

Pro české a slovenské fanoušky Eriky Fosterové může být zajímavý její původ – pochází totiž ze Slovenska, do Británie přijela před mnoha lety jako au-pair a postupně se vypracovala až na detektiva šéfinspektora.

V dalším thrilleru s názvem Noční lov čerpá naopak R. Bryndza ze třinácti let, které prožil v jižním Londýně. Kromě ulic a hospod, kde se Erika Fosterová a její tým během vyšetřování pohybují, se volně inspiroval skutečným případem, který dvacet let děsil jeho okolí. Sériový vrah se vloupával v noci k lidem do domů a policie dlouhou dobu neměla jediné vodítko. Nakonec se zjistilo, že žil jen o pár ulic dál než Robert.

I v třetím díle série Temné hlubiny, který u nás vyjde na podzim, autor připravil Erice Fosterové další nástrahy jak v souvislosti s novým případem, tak i s její nepoddajnou povahou. Bude se muset ponořil hluboko do minulosti a bojovat s těmi, kteří skrývají stará tajemství.

Robert Bryndza je britský autor žijící trvale na Slovensku s manželem Jánem. Psát začal ve 13 letech, kdy mu rodiče k Vánocům koupili psací stroj. Původně vystudoval herectví a z nedostatku příležitostí se rozhodl, že si napíše vlastní divadelní hru. S tou se účastnil divadelního festivalu v Edinburghu, kde sklidila velký úspěch. To jej povzbudilo, aby se začal psaní věnovat profesionálně.

Jak prozradil, pilně pracuje na dalších případech sympatické vyšetřovatelky. Zprostředkovaně do nich mohou zasáhnout i čtenáři. Autor totiž poctivě čte všechny vzkazy, které mu čtenáři posílají přes Facebook a jeho web, a připomínky fanoušků bere vážně a zapracovává do svých nových knih. I tento jeho neobvykle přátelský postoj přispěl k tomu, že si jeho knihy získaly tak mimořádnou oblibu.Noční lovNoční lovRobert Bryndza

Jedné horké červnové noci je detektiv šéfinspektor Erika Fosterová přivolána k brutální vraždě. Oběť, vážený praktický lékař, je nalezen ve své posteli udušený. Zápěstí má svázaná a oči pod průhledným sáčkem upevněným těsně pod hlavou vypou...více


Dívka v leduDívka v leduRobert Bryndza

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat h...více

Komentáře (3)

135evik
17.03.2017

Už mám obě!

WeeWar
18.02.2017

asi si pockam na nejakou piratesverzi do kindlu. prece nekomu nedam vydelat:)

encyklopedie
18.02.2017

....není co řešit. Po Dívce v ledu je rozhodnuto, že další knihy od Bryndzy budou zdobit mou knihovnu /ne knihovničku......