Nový thriller od autora bestsellerové trilogie Hadrový panák

novinky

PR článek, 26.08.2021
Nový thriller od autora bestsellerové trilogie Hadrový panák

Po fenomenálním úspěchu thrillerové série Hadrový panák, Loutkář a Konec hry přichází nyní britský autor Daniel Cole s další napínavou novinkou - Imitátor.

Píše se rok 1989. Detektiv Chambers a konstábl Winter pátrají po zločinci se zvrácenou vášní: těla svých obětí stylizuje do pozic klasických sochařských děl. Nikdo jim ale nevěří, že jde o sériového vraha. Během honičky za podezřelým přijde Chambers málem o život. Jeden případ je poté vyřešen, druhý odložen, vraždy ustanou...
Po sedmi letech se k vyšetřování vrací detektiv Marshallová - má k tomu totiž osobní důvody. Přemluví Chamberse a Wintera ke spolupráci, brzy však zjistí, že vrah se rozhodl svou „sbírku“ zkompletovat.
Kdo se stane jeho posledním, mistrovským kouskem...?


Ukázka z knihy:

„Během výstupu po patnácti příčlích, který se zdál výrazně delší, nabíral ledový vítr s každým zdolaným centimetrem na síle. Chambers se konečně vyškrábal na plochý vrchol podstavce. Mezi zuby svíral kapesní baterku.
Postava teď k němu byla otočená rozložitými zády a působila stejně neživě a dokonale jako při pohledu ze země. Opatrně se k ní přiblížil po namrzlém povrchu. Vytáhl si baterku z pusy a posvítil na ten lesklý povrch. Ještě pořád si nebyl úplně jistý, na co se přesně dívá… dokud neuviděl kůži v záhybu v lokti: zvrásněnou a modrou – ale nepochybně kůži. A ačkoli to částečně čekal, zaskočilo ho to tak, že mu svítilna vypadla z ruky. Kutálela se ke kraji podstavce a otáčela se při tom jako padající hvězda.
„Doprdele,“ ulevil si šeptem trochu zahanbeně.
„Všechno v pořádku?“ křikl zdola Winter.
„Jo!“ zavolal a opatrně se zvedl na kolena, aby si tu zmrzlou tvář prohlédl aspoň ve světle měsíce. Byla pohledná – po způsobu filmových hvězd. Dokonalost sama. Možná byl herec, napadlo ho. Koneckonců jedině někdo, kdo je zvyklý vyhledávat pozornost, by si mohl vylézt nahý na tenhle podstavec v parku, zaujmout dramatickou pózu a zůstat v ní, dokud nezmrzne.
Konečně vyšetřovatel získal trochu jistoty, sebral odvahu a napřímil se. Nahnul se blíž, prohlížel si ten hezký obličej a hledal v něm nějaké specifické rysy kvůli případné identifikaci. Jejich tváře od sebe dělilo jen pár centimetrů a pára z jeho dechu se odrážela od lesklé namrzlé kůže.
Začínal mít nepříjemný dojem, který však zatím nedokázal přesně pojmenovat. Že by to bylo těma očima? Ledově modré... Pronikavé... Upřené... Rozhodně nešlo o skelný pohled prázdné schránky, na jaký byl zvyklý.
Fascinovaně se do těch očí zadíval… a v tu chvíli ho ruka té podivné sochy popadla za bundu. V leknutí se zapotácel. Vytrhl se ze sevření a pak už jen cítil, jak padá. Zajíkl se. Vzápětí dopadl na zem a ten náraz mu vyrazil dech.
„Detektive!“ vykřikl Winter a přiskočil k němu.
„Je…“ sípal Chambers, oči obrácené k noční obloze. „Je…“
„Co? Nerozumím ti. Nehýbej se!“ Winter se otočil k parťačce.
„Zavolej sanitku!“ Raněný se pokusil zvednout. „Zůstaň ležet, prosím tě!“
„Je… je ještě… živej!“ vyrazil ze sebe. Klesl zpátky do trávy a pokoušel se dýchat, zatímco zděšené tváře nad ním se daly do pohybu.
Celou tu dobu tam jen ležel a nemohl nic než zírat na zářící hvězdy a na tu tragickou, a přesto neuvěřitelně krásnou postavu nad sebou...“


Vyjde také jako audiokniha pod nakladatelskou značkou Témbr (režie: Jan Drbohlav, čte: Jan Vondráček, datum vydání: 15. září 2021, doporučená cena: 399 Kč)

DANIEL COLE (@DanielColeBooks, *1983) je autorem trilogie Hadrový panák (angl. Ragdoll), která se stala bestsellerem Sunday Times a vyšla ve více než třiceti zemích. Momentálně se připravuje její filmová podoba.
Pracoval u záchranky, pro státní spolek na ochranu zvířat (RSPCA) a pro dobročinnou organizaci, jež se zaměřuje na záchranu životů v britských vodách (RNLI). Posledních pět let však do kolonky „povolání“ již vyplňuje „spisovatel na plný úvazek“. Imitátor je jeho čtvrtý román.
Daniel žije na jižním pobřeží Anglie a volný čas rád tráví na pláži a v lese.

Daniel Cole: Imitátor, přeložila Lenka Faltejsková, vydává nakladatelství Kalibr, 336 stran, doporučená cena 399 Kč - Koupit můžete zdeImitátorImitátorDaniel Cole

Nový krimiromán od autora úspěšné série Hadrový panák – hrdinové se mění, napětí a akce nepolevují... Píše se rok 1989. Detektivové Chambers a Winter pátrají po sériovém vrahovi se zvrácenou vášní pro nejznámější klasická sochařská díla:...více

Komentáře (0)