Nový román od autorky fenomenální Dívky ve vlaku

novinky

PR článek, 30.10.2021
Nový román od autorky fenomenální Dívky ve vlaku

Paula Hawkins: Pomalu hořící oheň

Když je na říčním člunu v Londýně nalezen brutálně zavražděný mladík, v centru pozornosti se ocitají tři ženy, které ho znaly.
Laura, temperamentní podivínka, o níž si leckdo myslí, že je nebezpečná, s Danielem strávila poslední noc před jeho smrtí. Jeho sousedka Miriam ví, že ačkoli Laura odcházela z místa činu s krví na oblečení, nemusí to ještě znamenat, že je vražednice – hořká zkušenost Miriam naučila, co to znamená, ocitnout se v nesprávný čas na nesprávném místě. A do třetice je tu Carla, teta zavražděného, která dosud truchlí nad nedávnou smrtí jiného člena rodiny. Nikomu nevěří – vždyť i dobří lidé mohou být schopni strašlivých činů.
Tři ženy, které nemají společného nic kromě zášti, kterou k zavražděnému cítily… Jak dlouho mohou doutnat křivdy a stará tajemství, než se rozhoří v divoký plamen..?
Nový román autorky Dívky ve vlaku – knihy, která se stala světovým fenoménem.


Ukázka z knihy:
Jakmile detektiv odešel, policisté udělali kordon na pobřežní stezce mezi ulicemi De Beauvoirové a Sheppertonovou a pročesali okolí všech člunů s výjimkou toho jeho, tedy místa činu, a jejího.
Zpočátku se ji snažili přesvědčovat, ať se vzdálí, ona jim ovšem dala najevo, že nemá kam jinam jít. Kde byste mě asi tak ubytovali? Zdálo se, že uniformovaného policistu, se kterým mluvila – mladý, poďobaný, s pisklavým hlasem –, znepokojilo, že by měl za tohle převzít zodpovědnost. Vzhlédl k nebi, pak mrkl dolů na vodu, přelétl pohledem kanál a vzápětí se zase podíval na ni, na tuto malou, obtloustlou, neškodnou ženu středního věku, a nechal se obměkčit. Promluvil si s kýmsi vysílačkou a poté jí přišel říct, že tady může zůstat. „Můžete se vrátit do svého vlastního… ehm… bytu,“ řekl. „Ale dál už nechoďte.“
Toho odpoledne se Miriam usadila na zadní palubě své lodi a v bledničkovitém slunečním světle si užívala nezvyklého klidu, který na zavřeném kanále zavládl. S dekou omotanou kolem ramen a s hrnkem čaje u lokte sledovala, jak policisté a technický tým pobíhají sem a tam, přivádějí psy, přijíždějí se čluny, prohledávají pobřežní stezku a její hranice a píchají tyčemi do kalné vody.
Navzdory tomu, co dnes zažila, pociťovala zvláštní klid, ne-li přímo optimismus při pomyšlení na nové možnosti, které se před ní otevírají. V kapse propínacího svetru nahmatala malý klíček na kroužku, dosud lepkavý od krve, klíček, jehož existenci před detektivem zatajila, aniž vůbec zapřemýšlela, proč to dělá.
Instinkt.Ohlasy ze zahraničí:
„V Pomalém ohni nacházíme přesně tolik překvapení a zvratů, kolik by jich mel prvotřídní thriller obsahovat, zároveň se však jedná o román hluboký, inteligentní a bytostně lidský.“
— LEE CHILD

„Tenhle príběh s vámi zůstane dlouho.“
— SHARI LAPENA

„K tomu, abyste dokázali odhadnout, jak tato kniha skončí, budete potřebovat jasnovidce.“
— NEW YORK TIMES

„Tenhle výbušný a překvapivý román vás chytne pod krkem a nepustí od první do poslední věty.“
— KATE MOSS

Vyjde také jako audiokniha pod nakladatelskou značkou Témbr (Čte: Jitka Ježková, Režie: Jan Drbohlav, Datum vydání: 1. prosince 2021, 1 CD)


PAULA HAWKINS (*1972) se narodila a vyrůstala v Zimbabwe. Roku 1989 se přestěhovala do Londýna, kde žije dodnes. Patnáct let pracovala jako novinářka a pak se začala věnovat psaní beletrie.
Hned její prvotina, Dívka ve vlaku (The Girl on the Train, č. Ikar - 2015), se stala literární senzací a fenoménem – po celém světě se tohoto thrilleru prodalo přes 23 milionů výtisků ve více než 40 jazycích a ve Velké Británii i Spojených státech doslova trhal rekordy v rychlosti prodeje. Román se rovněž stal předlohou pro stejnojmenný úspěšný film s Emily Bluntovou v hlavní roli.
Celosvětovým bestsellerem se stala i druhá kniha Pauly Hawkins, thriller Do vody (Into the Water, č. Ikar - 2017), která se dvacet týdnů držela na žebříčku nejprodávanějších titulů Sunday Times, z toho šest týdnu na prvním místě.

Paula Hawkins: Pomalu hořící oheň, přeložila Věra Klásková, vydalo nakladatelství Ikar, 304 stran, doporučená cena 399 Kč - Koupit můžete zdePomalu hořící oheňPomalu hořící oheňPaula Hawkins

Nový román autorky Dívky ve vlaku – knihy, která se stala fenoménem. Když je na říčním člunu v Londýně nalezen brutálně zavražděný mladík, v centru pozornosti se ocitají tři ženy, které ho znaly. Laura, temperamentní podivínka, o níž si lec...více

Komentáře (0)