Nový román Dana Browna Origin právě vyšel

novinky

05.10.2017 / Dan
Nový román Dana Browna Origin právě vyšel

Čeští čtenáři se dočkají na začátku února.

Nový román Dana Browna Origin (v českém překladu Počátek) je den po svém vydání nejprodávanějším titulem na Amazon.com. Dan Brown se v něm vrátil k osvědčenému schématu - harvardský profesor symbologie a náboženské ikonologie Robert Langdon přijede do ultramoderního Guggenheimova muzea v Bilbau, aby se zde účastnil významného oznámení – odhalení objevu, který „navždy změní tvář vědy“.

Pořadatelem společenského večera je čtyřicetiletý miliardář a futurista Edmond Kirch, jenž se díky svým oslnivým supermoderním vynálezům a odvážným předpovědím stal celosvětově uznávanou osobností. Kirch, který patřil před dvěma desetiletími k prvním langdonovým studentům na Harvardu, se chystá zveřejnit přelomový vědecký objev, který zodpoví dvě ze základních otázek lidské existence. Pečlivě naplánovaný večer se však změní v chaos a hrozí, že Kirschův vzácný objev bude navždy ztracen.

Langdon je v bezprostředním ohrožení nucen učinit zoufalé rozhodnutí, aby z Bilbaa unikl. Doprovází ho Ambra Vidalová, elegantní ředitelka muzea, která Kirchovi pomáhala provokativní společenskou akci zinscenovat. Společně uprchnou do Barcelony za nebezpečným úkolem nalézt záhadné heslo, jež má odhalit Kirschovo tajemství.

Román se dočkal pochvalných recenzí v britském Guardianu i amerických New York Times. Dan Brown knihu představí 12. října na knižním veletrhu ve Frankfurtu evropským novinářům, slavnostní uvedení se uskuteční v Barceloně, kde se děj knihy odehrává.

Česky vyjde 7. února následujícího roku v překladu Michaly Markové a Davida Petrů pod názvem Počátek.PočátekPočátekDan Brown

Robert Langdon, harvardský profesor symbologie a náboženské ikonologie, přijede do ultramoderního Guggenheimova muzea v Bilbau, aby se zde zúčastnil významného oznámení – odhalení objevu, který navždy změní tvář vědy. Pořadatelem společensk...více

Komentáře (7)

Mako123123
07.10.2017

Zase nezničiteľný super-špión-vycvičený-vojak-špeciálne-jednotky (dôchodca) Langdon? Zase prudko dokonalá (dalšia generická doplň meno) sekundantka? To vážne? OK :D Prečítam si to už len "zo zvyku" Zaujímalo by ma či to bude navezovať na koniec knižného Inferna (nerodí sa toľko deti) alebo filmového Inferna (sprznenie z dlhodobého hľadiska dobrej myšlienky) Dúfam že to bude podla knihy... teda ak sa to tam vôbec spomenie.

FrankCastle
06.10.2017

Pomalu nad timhle autorem lamu hul. Uz jede moc podle zabehnutyho mustru a ceka, ze mu to ctenar sezere i s navijakem. Filmy maji kvalitativne sestupnou tendenci a knizkam se to tempo dari obstojne dohanet. Robert zase bude tahat z rukavu akademicky znalosti, diky kterym zachrani lidstvo a k tomu vsemu, mu bude sekundovat stejne schopna a prudce elegantni, sebevedoma dama. Vazne nechci pit patej odvar jednoho sacku. Takze tohle s klidem zivnu a davam duu Brown/Langdon sbohem.

jiri2737
06.10.2017

Knihy D. Browna miluji. Co mě na nich mrzí jsou technické nesmysly, které by autor bestselerů ve svých knihách mít neměl. Například v románu Démoni a Andělé ukradne pachatel v CERNu ve Švýcarsku antihmotu, kterou umístí do baterií! napájené přenosné schránky (fyzikům v CERNu na to nestačí elektrárna kapacity třetiny Temelína).

Martin12345
06.10.2017

Tragická rychlost vydavatele v ČR..no co už...

LadyAlis
06.10.2017

Tak aspoň, že překlad bude "už" v únore, protože jestli si dobře pamatuju tak na předešlé knihy se čekalo klidně rok na překlad :) už se nemohu dočkat až to vyjde v překladu :)

Skeeve
05.10.2017

A máme to tu zas. Hrdinný Robert Langdon s (..#*ehmkurevskysexy*#) dámským doprovodem řeší nejzásadnější, nejzáhadnější a největší situace v daných zemích. Ne, pardon, oprava - na Zemi. V lidské historii. Nakonec ona žena je do celého případu zapletená více, než se z počátku zdálo. Ve vzduchu visí těžká, hutná atmosféra pnutí mezi naším profesorem a onou záhadnou ženou, mnohdy se sexuálním podtextem. Společně řeší "případ" plný konspirací, které dostávají nový rozměr, stávají se skutečností a plno zlounů z tajných sekt, skupin, lóží pracuje proti nim a... Jinými slovy. . Máme tu šablonu, podle které byly napsány všechny předešlé knihy s R. Langdonem. Předešlé skvěle čitelné a velmi úspěšné knihy. Takže ano.... Na nový román se těším. :)

ufounseztratil
05.10.2017

Až v únoru? ;( Asi si přečtu originál.