Nový román Dana Browna Origin právě vyšel

novinky

/ Dan
Nový román Dana Browna Origin právě vyšel

Čeští čtenáři se dočkají na začátku února.

Nový román Dana Browna Origin (v českém překladu Počátek) je den po svém vydání nejprodávanějším titulem na Amazon.com. Dan Brown se v něm vrátil k osvědčenému schématu - harvardský profesor symbologie a náboženské ikonologie Robert Langdon přijede do ultramoderního Guggenheimova muzea v Bilbau, aby se zde účastnil významného oznámení – odhalení objevu, který „navždy změní tvář vědy“.

Pořadatelem společenského večera je čtyřicetiletý miliardář a futurista Edmond Kirch, jenž se díky svým oslnivým supermoderním vynálezům a odvážným předpovědím stal celosvětově uznávanou osobností. Kirch, který patřil před dvěma desetiletími k prvním langdonovým studentům na Harvardu, se chystá zveřejnit přelomový vědecký objev, který zodpoví dvě ze základních otázek lidské existence. Pečlivě naplánovaný večer se však změní v chaos a hrozí, že Kirschův vzácný objev bude navždy ztracen.

Langdon je v bezprostředním ohrožení nucen učinit zoufalé rozhodnutí, aby z Bilbaa unikl. Doprovází ho Ambra Vidalová, elegantní ředitelka muzea, která Kirchovi pomáhala provokativní společenskou akci zinscenovat. Společně uprchnou do Barcelony za nebezpečným úkolem nalézt záhadné heslo, jež má odhalit Kirschovo tajemství.

Román se dočkal pochvalných recenzí v britském Guardianu i amerických New York Times. Dan Brown knihu představí 12. října na knižním veletrhu ve Frankfurtu evropským novinářům, slavnostní uvedení se uskuteční v Barceloně, kde se děj knihy odehrává.

Česky vyjde 7. února následujícího roku v překladu Michaly Markové a Davida Petrů pod názvem Počátek.


Počátek Počátek Dan Brown

Robert Langdon, harvardský profesor symbologie a náboženské ikonologie, přijede do ultramoderního Guggenheimova muzea v Bilbau, aby se zde zúčastnil významného oznámení – odhalení objevu, který navždy změní tvář vědy. Pořadatelem ... více

Přejít na komentáře (7)