Ilustrované vydání Harryho Pottera

novinky

23.09.2015 / Dan
Ilustrované vydání Harryho Pottera

V nakladatelství Albatros vychází první díl celosvětově úspěšné série – Harry Potter a Kámen mudrců – ve speciální bohatě ilustrované edici. Jedinečnou vizi Bradavic a všech hrdinů příběhu vytvořil oceňovaný britský ilustrátor Jim Kay. V úterý 6. října se ho dočkají fanoušci Harryho Pottera nejen ve Velké Británii, ale i u nás. Každý rok pak vyjde nový díl série.

Prodeje prvního dílu knihy Harry Potter a Kámen mudrců dosáhly v České republice od svého vydání v roce 2000 více než půl milionu kusů. Celosvětově se počet prodaných knih vyšplhal na více než 450 milionů kusů. Nová velkoformátová publikace nadchne zaryté fanoušky Harryho Pottera, kteří si ji rádi přidají do své sbírky. Svou cestu si ale jistě najde i do srdcí nových čtenářů, kteří v době vydání prvního dílu ještě ani nebyli na světě.

Jakmile britské nakladatelství Bloomsbury v roce 2013 oznámilo, že vydá ilustrovaná vydání všech sedmi příběhů o Harrym Potterovi, pustil se kritikou oceňovaný ilustrátor Jim Kay do díla, aby světu Harryho dodal nové kouzlo. V magických ilustracích Jima Kaye se zrodil nový Harry Potter a J. K. Rowlingová neskrývá své nadšení: „Ilustrace Jima Kaye mě hluboce zasáhly. Zamilovala jsem se do jeho interpretace Harryho světa a jsem vděčná, že propůjčil svůj talent právě tomu.“

„S radostí jsem sledoval, jak celá jedna generace dětí vyrůstala spolu se svým hrdinou – Harry Potterem. Tak jak jednotlivé díly vycházely, dospívali i čtenáři a možná po Harryho vzoru se už stačili i oženit či vdát. A právě jim je určeno nové ilustrované vydání – jako vzpomínka na dětství, kdy se poprvé ponořili do světa malého čaroděje, a zároveň jako knížka pro další generaci dětí, které – jak doufám – si Harryho oblíbí stejně jako jejich rodiče,“ říká Ondřej Müller, který Harryho Pottera pro české čtenáře objevil.Harry Potter a kámen mudrcůHarry Potter a kámen mudrcůJ. K. Rowling (pseudonym)

Harry Potter si myslí, že je obyčejný kluk. Když byl ještě malý, zemřeli mu rodiče a on zná jen těžký život u strýce, tety a jejich tlustého a rozmazleného synka Dudleyho. Vše se ale změní ve chvíli, kdy mu poštovní sova přinese záhadný dop...více

Komentáře (19)

Tarzanka
27.11.2015

Neilustrovana kniha byla uzasna a k tomu byly dobre i filmy takze si to ctenar dokaze predstavit, ale myslim ze treba pro deti by to mohl byt skvely napad. Ale i tak myslim ze puvodni vydani rozviji fantasii ctenare.

Kactka.Katcka
09.10.2015

Podle mě tohle vydání trochu zkazí čtenářovu fantazii. Jsou přece filmy, takže si každý vybaví Daniela v roli Harryho Pottera. Ale rozhodně nic nezavrhuji, možná nás Jim mile překvapí.

vlkodlaq
30.09.2015

Nějak tyhle speciály nemusím. Pokud to dostaneme takhle naservírováno, nepřicházíme tak o to nejlepší? O činnost naší fantazie?

rencovav
30.09.2015

Musím mít! :D :3

KidWithGun
29.09.2015

Ilustrace v knížce jsou super, je to i na kvalitním papíře, krásné barvy. Pro skalní fanoušky must buy)

Hoshi
28.09.2015

Dlouho jsme přemýšlela, jestli by tyto oživené knihy měly mít své místo vedle těch původních - bez ilustrací. Nakonec jsem dospěla k rozhodnutí, že zůstanu tam, kde jsem. Ne, že by se mi ilustrace nelíbily - naopak, jsou skvostné, ale....
Věřím tomu, že toto vydání přiláká více dětí, ale přeci jen, vydání bez obrázků mělo něco do sebe. Sami jsme si mohli ve své fantazii vysnít, jak všechno vypadalo a věřím tomu, že každý měl tu představu trochu jinou, než když to teď budou mít všichni předkresleno. Nebylo to na škodu :)

Freechappi
28.09.2015

Tak sice je na první pohled vidět že jde o přemalování filmu, na druhou stranu mi to nepřijde na škodu, považuju filmové zpracování za poměrně dobré. A myslím si že ilustrace jsou skvělý nápad, sama mám Harryho první vydání, na kterém je ale po těch letech a několika vypůjčeních znát, že má nejlepší časy za sebou, až doslouží tak klidně sáhnu po tomhle.

Hesiona
28.09.2015

Myslím, že ilustrovaná kniha přitáhne děti víc než ta současná, bez obrázků. Moje děti si do nich vlepovaly kartičky, co jim zůstaly z tehdy populárních alb, aby byly živější :D
Viděla jsem na internetu ilustraci Draca Malfoye a opravdu to vypadá, že se ilustrátor inspiroval filmem. Ale proč ne?

1