Diskuze - aktuálně

Chcete-li psát do diskuze, musíte zde mít vytvořený profil a být přihlášeni. To zabere jen pár minut.

Nová témata

Jakou audioknihu

100+1 scifi povídek "Zlatého věku"

Svět Harryho Pottera a J. K. Rowlingové


Nové příspěvky

včera v 20:14, Dominika_a

Jakou knihu právě čtete?

Amy, má dcera - M. Winehouse

včera v 20:13, Skeeve

PODVODNÍ UŽIVATELÉ

@Kalimbo - Nevím, co je potupnější, když se potřebuje komunikující nějak "vyšvihnout" nad ostatní. Poměřovat si v diskuzi své domnělé IQ, výdělky, nebo délku svého přirození...? To je ostatně jedno. Výborně, reklamu nepotřebujete, proto si ji děláte a blahopřeji k vašemu výdělku 32 tisíc za dva týdny, jak píšete. Jistě vám blahopřeje i FÚ, kde jistě zákonně zdaňujete své výdělky, jak úspěšný podnikatel jste. Děkujeme za příspěvek a za váš názor, ale (ne, omlouvat se nebudu) všichni tento názor nesdílíme. Jak již bylo zmíněno, jste tu od včerejšího dne, lepší by bylo nejdříve si možná pročíst diskuzi nazpět, než ze sebe dělat.. .. Ále, doplňte si sami.

včera v 20:12, Anasa

Postava hledá autora - pomozte jí!

Hrabě Rugen hledá pány W. Goldmana a S. Morgensterna?

včera v 20:09, newtory

Filosofování pod starým mohutným dubem

AD alekis: Jedna z tých troch "jeziniek" čo tam jamuje je Miluška Voborníková AD bamba: Historickú Karosu som nevidel už historicky kritickú dobu, ale niektorí šoféri MHD zbližujú svojou jazdou ľudí aj vo fungl nových vozidlách.

včera v 20:04, Koka

PODVODNÍ UŽIVATELÉ

".... A mimochodem nikdy jsem v komentářích nepsal nic o tom, že jsou zde nepoctivý prodejci." - je to marné, je to marné, je to marné, ale přesto vám doporučím: všimněte si název tohoto diskuzního vlákna, do kterého s takovou vehemencí - a hned na úvod svého zdejšího působení - přispíváte, všimněte si také jeho výraznou grafickou podobu a pak ho dejte do souvztažnosti s vaší vlastní výše citovanou větou. Třeba porozumíte ....

včera v 19:50, newtory

Filosofování pod starým mohutným dubem

To už potom nebol tak celkom neznámy...

včera v 19:50, Kalimbo

PODVODNÍ UŽIVATELÉ

Koka ,dobře takže teoreticky, někdo se s vámi domluví že vám prodá knihy a pošlete mu peníze předem na účet. Vy stále čekáte na zaslané a ono nic. V tomto případě se můžete obrátit na banku se žádostí o navrácení částky, jedná se pouze ale o žádost, banka jasně musí vyjít vstříc. Ale jasně a zřetelně informuje, že pokud se druhá strana tomu bude bránit, nic s tím nezmůže.V tom horším případe vám dotyčný zašle krabici plnou novin. V tom okamžiku se nemáte už jak bránit. Proč ? Protože jste zásilku dostal a to že budete tvrdit že v krabici nebylo to, co jste si objednal a peníze jste poslal předem na účet, už nikoho nezajímá a nemáte to jak dokázat. Podvodník bude mít podací lístek z pošty, už jenom tím je v suchu, protože svůj úkol splnil. Naopak na dobírku, máte vždy možnost zboží zkontrolovat a bez problému nepřevzít. Zrovna jsem posílal fotoaparát na Slovensko sběrateli, který chtěl sám od sebe poslat peníze předem na účet. Což jsem odmítl a upozornil na nekalé praktiky. Na celém internetu jasně všude upozornují, nikdy neposílat předem někomu peníze na účet. A mimochodem nikdy jsem v komentářích nepsal nic o tom, že jsou zde nepoctivý prodejci. To že vaše obranné názory vypovídají jasně o tom, že máte rád zasílání peněz předem na váš účet, je více než jasné. A je to naprosto v pořádku, když patříte k těm poctivým. Ale zbytečně nekritizujte a neshazujte můj svobodný názor, který se týká obezřetnosti platby předem.

včera v 19:49, Hanka_Bohmova

Filosofování pod starým mohutným dubem

bamba: Ano! Jednou mi tak na rameni usnul neznámý mladý vojín :-D

včera v 19:46, bamba

Filosofování pod starým mohutným dubem

k newtory - aj stará rozklepaná historická karosa má niečo od seba. Minimálne zbližuje ľudí v každej zákrute.

včera v 19:34, Eicherik

Filosofování pod starým mohutným dubem

Černé vdovy (Prima). Parádní oddychovka. Doporučuji. :-)

včera v 19:32, alekis

Filosofování pod starým mohutným dubem

Třeba někoho potěší :-) https://www.youtube.com/watch?v=8TkSHiPo0o8

včera v 19:29, Koka

Pár nápadů na vylepšení webu

Je pomalu konec února a na liště u rubriky Výzva pořád svítí zelený poutač "nové". Přimlouvala bych se za to, aby barevně a slovem nové, bylo označováno to, co je opravdu nové, zejména různé nenápadně zaváděné nové novinky.

včera v 19:25, kapr

Pár nápadů na vylepšení webu

Jinak si myslím, že asi jediné vhodné místo pro Novinky na webu by bylo mezi Novinkami, a to hned na 1.místě tak, aby se každý příchozí mohl rychle zorientovat. Za současné situace se s některými novinkami seznamuji v některých případech třeba až za dva měsíce po jejich realizaci, a upozorněn na ně bývám nejčastěji čtením diskuzí. Samozřejmě by se zobrazovala z novinek jen ta poslední, a za ní by těsně následoval odkaz na Archiv novinek na webu, kde by bylo možné se seznámit s předcházejícím vývojem.

včera v 19:18, Koka

PODVODNÍ UŽIVATELÉ

Kalimbo - ještě jednou: doporučuji, projděte si zdější diskuzní vlákna o Bazaru, pak třeba zjistíte, že o tom, jak někteří lidé se zde snaží nakupovat levně, aby pak - obyčejně pod jiným jménem - draho až předraženě prodali, se zde píše a psalo už léta. Není to až váš objev. Vaše tvrzení, že jen zasílání knih na dobírku je známkou a zárukou "charakteru slušného a poctivého prodejce" odmítám, i přes váš odpor kritizuji a nadále tvrdím: slušní a poctiví prodejci tady byli (a nadále jsou) i před vámi, a ani k tomu nepotřebovali zasílání na dobírku. Jinak: váš zákaz kritizovat druhé za jejich názory, je na stránkách webu, kde se to kritikou na Dostojevského, Hemingwaya, Steinbecka, Zoly, Umberta Eca a dalších a dalších jen tak hemží - to je opravdu trefné!

včera v 19:11, newtory

Filosofování pod starým mohutným dubem

Železnica a najmä tá historická, to je niečo. To človek v autobuse nezažije...

včera v 19:08, Kalimbo

PODVODNÍ UŽIVATELÉ

Koka, nevynáším rozsudky a už vůbec nikoho nesoudím. Přečetl jsem si zde, jak mnoho lidí bylo napáleno při platbě předem a chtěl jsem na to reagovat svým názorem. Nejde o to jen tady, na spoustu stránkách bylo okradeno mnoho lidí. Na nejmenovaném, poslalo předem na účet podvodníkovi přes 80 lidí, částku 6000,- A policie nic nezmohla. Já osobně jsem prodal mnoho věcí a vždy na dobírku, nikdy se mi zásilka nevrátila. Samozřejmě at si to každý dělá jak sám uzná, já jsem jen náhodou zajel do sekce podvedených a tak jsem napsal svůj názor. Rozhodně ale nekritizuji názory druhých, jako vy a Skeeve. To že jsem si přidal k názoru na danou věc, titulek který opět kritizujete. Je jen moje upozornění, že dané knihy sérií které nabízím se nedají sehnat komplet a že někdo chce za knihu z té série 750,- a za druhou 950,-, je zlodějna sama o sobě, to si myslím že není dobrý začátek. Dávám to tak lacino, protože vy už nevíte, že sběratelé chtěli odemě jen pár knih ze série nikoli jako celek, právě s odkazem na nejmenované prodávající zde na této stránce. S upozorněním že tyto lidé nakupují jenom proto, aby prodávali několika násobně dráž a jelikož mi není lhostejnost sběratelů, tak proto jsem s cenou šel tak, aby jim to neprocházelo jen tak. To jen pro vysvětlení, proč jsem ke svému názoru přidal i svou , jak vy píšete propagaci svého bazaru. (mimochodem to vůbec nepotřebuji) prodal jsem knihy za 32.000, během 14 dní. Tak že si můžete vy dva myslet co chcete, ale nekritizujte druhé za jejich názory. Přeji hezký zbytek dne

včera v 19:06, Koka

PODVODNÍ UŽIVATELÉ

Pirnitz - to, co píšte, a mnohé další argumenry zde byly vyslooveny již mnohokrát, zejména v diskuzních vláknech Bazar knih a v diskuzích, které v různých vláknech vypukly po zpoplatnění inzerátů. Jenomže nový, nezorientovaný prodejce si vybere hned vlákno s tím nejapelativnějším názvem (které vzniklo na to, aby se zde upozorňovalo na konkrétní případy podvodu), a hned do svého prvního zdejšího příspěvku napíše, jak on je jen čestný, poctivý a jak se tyto jeho vlastnosti poznají jen a pouze z dobírky. Nesmysl!

včera v 19:00, newtory

Čitateľské fórum.

Ja už čítam, zatiaľ celkom v pohode, čakal som náročnejší text.

včera v 19:00, Pirnitz

PODVODNÍ UŽIVATELÉ

Já si nemyslím, že dobírka je bezpečnější, než platba předem. Převezmete si dobírku, podepíšete to a doma zjistíte, že jsou tam místo drahé knihy např. naskládané noviny. Dobírka je převzatá a nemáte důkaz, že tam bylo něco jiného. Při platbě předem máte alespoň výpis z účtu, že jste zaplatil a nic nedostal. Tedy důkaz pro případný spor. Dobírka by se musela před podpisem na poště rozbalit a zkontrolovat před pracovníkem pošty. Ale když je za vámi fronta ap. Myslím, že to tak dělá málokdo.

včera v 18:56, Petass

Nová hra - zeměpisné a místopisné údaje v literatuře

Tak dík! Svoji domněnku neověřím, bo knihou nedisponuji... :-)

< 1 2 3 4 5 6 7 8 >