zuzana4316 zuzana4316 komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Ke konci už poněkud moc upovídané, roztahané a pořád dokola opakované jedno a to samé poselství. Jinak zajímavý námět a plus za informaci o pro mě neznámém filozofovi.

02.04.2024 3 z 5

Všechno mi řekni Všechno mi řekni Lisa Jackson

Já to nedočetla. Bože, to se pak tak vleklo, že už to nešlo....

24.11.2023 2 z 5

Jak zabít dvakrát Jak zabít dvakrát Josef Klíma

Jak už tu někdo psal, klišé vedle klišé... Jen těžko se mi to dočítalo až do konce.

24.09.2023 2 z 5

O létajících objektech O létajících objektech Emil Hakl (p)

Skvělý vypravěčský styl i jazyk, kterým je však třeba nejprve přijít na chuť. Spousta zajímavých myšlenek. Autor sice spíše nenabízí řešení, jak čelit absurditě a svým způsobem i nesmyslnosti života, ale minimálně nabízí možnost se nad nimi nejednou zamyslet, pousmát se a říct si: No jo, tak to je a my s tím nic nenaděláme. Citace: "A zalehlo mě nejasné, ale zato nečekaně silné štěstí, že žiju právě v tomhle a ne jiném čase, v době, která je zázračná tím, že člověk slyší a vnímá a úplně cítí pod nohama ten hromový rachot, se kterým se to s námi se všemi každou chvíli utrhne a klesne zas o kus níž a dál, někam dolů, do neznáma."

20.08.2023 4 z 5

Vraždi všímavě Vraždi všímavě Karsten Dusse

Jedna hvězda navrch za nápad propojit příběh s technikou všímavosti, kterou se momentálně zabývám. Knížka se tak dá i nadále používat jako příručka pro běžný všímavý život.

29.03.2023 4 z 5

Sůl země a blbá ovce aneb Můj šílený život s dědečkem Sůl země a blbá ovce aneb Můj šílený život s dědečkem Sheila Ochová

Velké překvapení z poměrně malé knihy s "malým"? příběhem. Svěží humor, ale i hluboké myšlenky.

25.01.2023 4 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Na to, jak je knížka vychvalována, musím říct jen jediné: Ty chvály nechápu. Zcela průměrné dílo, že jsem se chvílemi při čtení musela sama sobě smát, jak jsem se nechala doporučeními nachytat.

06.10.2022 2 z 5

Chlapec s kamínky Chlapec s kamínky Sophie Loubière