Zorro Zorro komentáře u knih

V proudech ledového oceánu V proudech ledového oceánu Tom Wittgen

Tuto knihu jsem měla doma 35 let, aniž bych ji četla. Teď jsem se k tomu dostala a příběh mě opravdu dostal. Na začátku mě nebavil popis hlavních osob, ale ten byl nakonec dost důležitý, aby člověk pochopil, proč ty postavy jednají, jak jednají... Za čas se ke knížce zase vrátím.

26.09.2021 4 z 5

Fantom chrámu Fantom chrámu Robert van Gulik

Knížku jsem teď přečetla znovu... s podivem koukám na obal... na přední straně je název FANTOM CHRÁMU a na hřbetu je ČERVENÝ PAVILON :-). Asi mám hádat, co je uvnitř :-). Rok vydání 2004.

12.07.2020 3 z 5

Fantom chrámu Fantom chrámu Robert van Gulik

Příběh je jako vždy velice poutavý, jen mě trochu zklamalo rozuzlení, čekala jsem větší překvapení. Vzkaz pro Kysslinga (komentář 9. 11. 2017) - "prostovlasý" znamená "bez pokrývky hlavy" - takže překlad je v naprostém pořádku :-).

23.07.2018 3 z 5

Vraždy na čínském jezeře Vraždy na čínském jezeře Robert van Gulik

No já nevím... Mám příběhy soudce Ti ráda, ale to spiknutí mi přišlo trochu přitažené za vlasy. Přísnost císařského cenzora mi zkazilo náladu. Jak se tu již někdo zmínil, taky jsem měla trochu problém se jmény a pořád jsem listovala na začátek knihy na popis :-). Nicméně kniha je hodně čtivá.

08.10.2017 4 z 5

Soudce Ti a vražedný zvon Soudce Ti a vražedný zvon Robert van Gulik

zase dobrý :-)

25.07.2016 5 z 5

Já jediná jsem přežila Já jediná jsem přežila Lauren Elder

Knížku jsem teď přečetla již potřetí. Opět úžasný zážitek. Jen mě trochu mrzí závěr - jednak reakce lidí v městečku, no nevím, nežiju v Americe - a jednak i popis děje po ošetření v nemocnici. Věnovala bych tomu o pár stránek víc :-). Ale jinak celkově knížka boduje.

20.06.2016 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Shrnu to asi takto. První půlku knížky jsem četla půl roku, zbývající půlku během dvou dnů. Vraha jsem začala tušit od té půlky, ale přesný motiv mi unikal. Znám lepší detektivky, kde není až tolik nudných popisů. Děj by se v pohodě vešel do poloviční vazby.

10.06.2015 3 z 5

Robin Druhý a jeho rodina Robin Druhý a jeho rodina Zdena Frýbová

Momentálně tuto knížku čtu, jsem v půlce. Smíchy nemůžu pomalu ani psát. Když pominu obsahovou úchylku ke psům, tak slovní komentáře nemají chybu.

25.05.2013 4 z 5

Opojení z proměny Opojení z proměny Stefan Zweig

Tenhle příběh mě dostal. Velice působivé. Jako kdyby to autor napsal v dnešní době...

02.04.2013 4 z 5

Hledači pokladů Hledači pokladů Tomáš Antonín Pánek

Velice působivé, oddychové. Tuto knížku jsem četla kdysi jako malá a zase jsem ji z nedostatku čtiva otevřela po 30 letech. Opět se mi líbila a vůbec se nestydím za to, že je určena spíš pro mládež. Za 1-2 dny to máte přečtené.

05.03.2013 3 z 5

Já jediná jsem přežila Já jediná jsem přežila Lauren Elder

Tato knížka patří k mým oblíbeným. Přečetla jsem ji bez dechu. Neskutečný příběh.

01.03.2013 5 z 5

Jidáš líbal skvěle Jidáš líbal skvěle Maira Papathanasopoulou

Není to špatná knížka, ale neskákala jsem z ní dva metry vysoko. Jako oddychovka celkem dobrá.

23.02.2013 2 z 5

Slunné dny Slunné dny Kate Thompson

Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla. Ale jen chvilku. :-) Pěkná knížka.

Dokonalý život Dokonalý život Kate Thompson

Život je boj, nic není snadné. Dobrá oddychová knížka.

Jsem v tom! Jsem v tom! Jane Green

Knížka nemá chybu. Příběhy ze skutečného života psané s humorem a nadsázkou. Oddychovka, od které jsem se těžko odtrhávala.

23.02.2013 5 z 5

Jako my všechny Jako my všechny Cathy Kelly

Naprosto skvělá oddychová knížka. Překvapuje reálností života.

Jak se dělá chalupa Jak se dělá chalupa František Nepil

Tuto knížku jsem objevila při vyklízení knihovny. Dlouho mě nic tak dokonale nerozesmálo, jak tato knížka.

18.01.2013 5 z 5

Pouští a pralesem Pouští a pralesem Henryk Sienkiewicz

Naprosto fantastická knížka. Ze začátku, jako u každé knihy, jsem se nemohla začíst, ale ve čtvrtině jsem se již od ní nemohla odtrhnout.
Někdy v 70. letech běžel v TV seriál (nebo to byl film?), no a ten byl také bezvadný.

15.11.2012 5 z 5