V proudech ledového oceánu

Námětem dobrodružného románu se stala skutečná událost, která na sklonku minulého (19.) století vzrušila celý svět. Švédský polární badatel Nordenskjöld spolu se svými druhy zmizel beze stopy kdesi v Severním ledovém oceánu a vydavatel deníku New York Herald, jistý mr. Bennet, vypravuje polární expedici, která má Švédy zachránit nebo alespoň přivést zprávy o jejich osudu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/86_/86712/v-proudech-ledoveho-oceanu-86712.jpg 4.415
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Naše vojsko

Eismeerdrift, 1979

Kniha V proudech ledového oceánu

Arev122

Příběh se mi líbil, je to sepsané dle skutečné události. Ale mohlo to být trochu více románově rozepsáno, zejména jejich cesta k záchraně.

milan3144
18.11.2018

Příběh knihy sepsaný na základě skutečných událostí, odhaluje drsné prostředí a neskutečné fyzické i psychické utrpení posádky lodi, u které se postupně měnila její role. A to z role nejprve záchranné výpravy, která se změnila na výzkumnou/objevitelskou a končí jako trosečníci s malou nadějí na záchranu. Víc prozrazovat nebudu. Rozhodně stojí za přečtení, zvláště nyní, kdy letos poprvé napadl sníh a my si budeme říkat, jak ošklivé počasí tu máme.

denib
08.05.2018

Kniha na základě skutečné události. Ukazuje, kam může člověka dohnat ctižádost, touha po penězích nebo po slávě. Ale také co všechno je člověk schopen dokázat pro záchranu ostatních. Upřímně nyní obdivuji kapitána De Longa. Je zajímavé, jak se s utrpením a pocitem beznaděje vyrovnávají různé povahy - já osobně, kdybych byla dva nebo tři roky zamrzlá v ledu, tak bych zešílela. Také jsem opět zjistila, jakou sílu může mít led a že zamrzlý oceán je rozhodně něco jiného než nějaký český rybníček. Prostě vynikající kniha.

Poznámka: Nevím, jestli existuje více vydání, než je zde uvedeno. Ale ve vydání z roku 1985 chybí stránky 81 - 96. Několik následujících stran je naopak vytištěno dvakrát. Naštěstí mi to nezabránilo si příběh vychutnat.