ZÓNA ZÓNA komentáře u knih

Štvanice Štvanice Zdeněk Řehák

Kniha, která není ničím nová, která nenadchne. Toužíte pouze po rozuzlení, po té důležité kapitole, kde neohrožený detektiv ohromí všechny svojí logikou.
Vykreslený svět budoucnosti je sice zajímavý, ale na to, že v něm lidé odlétají na novou Zemi, tak stále používají flešky, automaty na Colu a podobně. Ale budiž, i to je možné.
Nečekejte od knihy nic než napětí v první polovině knihy, které postupem času uvadá. Klidně by mohla mít tak o padesát stránek méně. Určitě by to bylo ku prospěchu věci.

12.08.2014 2 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Moje první přečtená kniha od Coelha. Má osobitý styl vyprávění-je neobyčejně poutavé a moudré. Přesto mi v té knize chybí větší jiskra, i když určité fáze příběhu jsou vynikající. Jen podotknu, že závěr jsem v průběhu četby předpokládal, nicméně nakonec byl podán velice elegantně. Doktora Igora, i přesto, že je psychiatrem, si musí čtenář oblíbit. Kniha je to útlá, ale určitě potěší každého, kdo má rád špetku tajemství a miluje příběhy o lidech, kteří hledají v životě své správné místo.

07.08.2014 4 z 5

Kam létají vrány Kam létají vrány Ann-Marie MacDonald

Nádherná kniha, o níž lze napsat jen superlativy. Skvělé vykreslení postav, se kterými celý příběh dýcháme, nenávidíme i milujeme. Velice čtivý román, ve kterém se dá najít spousta krásných zamyšlení, úvah, básní. Závěr je velice smutný, ať už úmrtím oblíbené hlavní postavy, či vysvětlením příběhu vraždy, z které jde až mráz po zádech. Měl jsem moc rád rodinu McCarthyových, jako by byla moje vlastní. Ale co je na celé knize nejkrásnější? Jemnost, se kterou spisovatelka vede celou linii příběhu. Jsem skutečně nadšený ze závěrečného shledání Madeleine, Colleen a Rickyho. A to je jen nepatrné zrnko z toho, co na vás čeká v celé knize. Určitě si ji přečtěte.

03.08.2014 5 z 5