Štvanice

Štvanice https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89580/stvanice-89580.jpg 4 12 3

Lidstvu se budoucnost příliš nepodařila. Dokáže sice létat na jiné planety, ale ekologické dopady na zdraví obyvatelstva jsou značné. Na Zemi žije již 15 miliard lidí. Přesto v tomto přelidněném světě se někdo po někom intenzívně shání. Záhadná klientka přichází do detektivní agentury Selim a žádá o pátrání po zmizelém muži. Případem je pověřen detektiv David Holy, který během dvou dnů narazí na několik mrtvol a sám začíná být ohrožován na životě. Aby vůbec zůstal na živu, musí svou detektivní práci za každou cenu dokončit...... celý text

Kory98
26.03.2019 3 z 5

Asi jsem trochu ovlivněna tím, že autora znám osobně, ale o to víc jsem byla na jeho tvorbu zvědavá. Byla jsem docela překvapená, jakou vymyslel zápletku. Je pravda, že jsem se chvílemi ztrácela, protože jsem nečetla plynule, ale myslím že je to docela vydařený příběh.
Je velké umění přijít úplně s něčím "novým", když toho spousta bylo již použito jinde. Za sebe dávám palec nahoru a proto jsem sháněla i další díla.

ZÓNA
12.08.2014 2 z 5

Kniha, která není ničím nová, která nenadchne. Toužíte pouze po rozuzlení, po té důležité kapitole, kde neohrožený detektiv ohromí všechny svojí logikou.
Vykreslený svět budoucnosti je sice zajímavý, ale na to, že v něm lidé odlétají na novou Zemi, tak stále používají flešky, automaty na Colu a podobně. Ale budiž, i to je možné.
Nečekejte od knihy nic než napětí v první polovině knihy, které postupem času uvadá. Klidně by mohla mít tak o padesát stránek méně. Určitě by to bylo ku prospěchu věci.

Ewiczka
18.08.2013 5 z 5

S lehkostí a vtipem psaná detektivka z budoucnosti, super čtení!

Zdeněk Řehák
česká, 1948