zivot-s-knihami zivot-s-knihami komentáře u knih

Strakonický dudák Strakonický dudák Josef Kajetán Tyl

Strakonický dudák je hra, které se asi hodně lidí bojí, protože je to vlastenecká kniha, povinná četba a napsal ji někdo takový jako Josef Kajetán Tyl, ten člověk, co napsal českou hymnu. Ale jak se dozvíte, když si hru přečtete, není dobré odsuzovat to, co neznáte. Myslím totiž, že kdo knihu nečetl, nebo alespoň neviděl divadelní inscenaci, o hodně přichází.
podrobnější recenze: http://zivot-s-knihami.blog.cz/1512/josef-kajetan-tyl-strakonicky-dudak

03.01.2016 5 z 5

Přistižen Přistižen Harlan Coben

Výborná kniha s dokonalou zápletkou. Dokonce jsem způlky neodhalila řešení dřív než Wendy, což je u mě docela vyjímečné. Zároveň to není prostá detektivka v níž se něco stane, přijde detektiv, vyřeší to a konec, ale je v tom něco víc. Bylo velmi nápadité spojit dva případy dohromady. Okolnosti jednoho případu vpodstatě pomáhají vyřešit ten druhý. Díky stopám z různých případů, které se v jednu chvíli začnou prolínat, dojde Wendy, narozdíl od policie, k tomu, jak to bylo doopravdy. Navíc je kniha ještě skvěle napsána a naplánována. Chvílemi se čtenář ocitá v jakémsi úplně odlišném prostředí, ve skrytu Wendyiných strachů (nejen o rodinu) a jejích osobních pocitů, jindy zas jsou v knize znatelné typické znaky detektivky. Kromě detektivky je kniha také ukázkou toho, co se opravdu může stát. Celkový děj je sice čím dál zamotanější, zároveň ale jako by v tom byl nějaký řád. I přes to, jak je děj spletitý, jsem neměla problém se v něm vyznat. Byl vpodstatě přehledně zamotaný (nebo zamotaně přehledný, pokud chcete, záleží na tom, jak ho vnímáte). Zároveň byla kniha zvláštním způsobem napínavá, což není úplně neobvyklé, ale ani zas tak obvyklé u detektivek. Byla napínavá jiným způsobem. Nebylo to strachem o nějakou postavu, ale kromě jiného taky tím, že prostě a jednoduše chcete vědět, jak to je, a nemáte pokoj, dokud se to nedozvíte..
Knize opravdu nemám co vytknout, děj mě doslova pohltil a já jsem hltala každé slovo, konec knihy mi pak vehnal slzy do očí.

12.02.2015 5 z 5

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Abych pravdu řekla, kniha mě nijak nenadchla. Děj mi přišel celkem průměrný, ale hlavně mi to celé přišlo trochu jako slátanina všeho, co se autorovi honilo hlavou. A bůhví, co se mu tam honilo, přespříliš podrobné popisy Anniiných intimních vztahů mě znechutily. Asi bych si knihu nekoupila kdybych věděla, co je uvnitř.

zivot-s-knihami.blog.cz

07.03.2014 1 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Je tato kniha opravdu celá napsaná nespisovně?

12.02.2015