zirafinec zirafinec komentáře u knih

Omalovánky pro všechny generace Omalovánky pro všechny generace Vendula Bělochová

Jo, tahle kniha podle mě přesně odpovídá své anotaci.

20.11.2021 4 z 5

Magický náramek Magický náramek Natalja Ščerba

E- kniha. Jak už jsem psala, musím srovnávat s Časoději a proto hodnotím takto. Kniha se mi celkem líbila, byla poutavě psána a tak, že měl člověk potíže se od knihy odtrhnout. Velmi, velmi velká podobnost s autorčinou první sérií (přechod přes zrcadla, síla v náramku (časodějnická střela),...). Za mě docela dost nelogických věcí. Tak například na začátku, předtím, než je Taťána na studiích v horách, potká Alexeje a myslí si, že mu je šestnáct. Pak ho potká po třech letech a POŘÁD si myslí, že je mu šestnáct!

Opravdu, ale opravdu hrozně moc se mi pletli Alexej, Alexandr a Alexa.
Některá jména se mi do těchto krajů nehodí.

12.06.2021 3 z 5

Karpatský kníže Karpatský kníže Natalja Ščerba

Čteno v E-verzi, před prvním dílem (no jo, čtečka :-)) Vadí mi, že se hrdince říká dvěma jmény, mám v tom osobně dost zmatek. Nevím, jak hodnotit. Jelikož jsou Časodějové moje nejoblíbenější série, prostě musím srovnávat. A přesně kvůli tomu nedokážu dát více než tři hvězdičky, ale doporučuji milovníkům fantasy a Ščerby. Kdybych nečetla Časoděje, dala bych více, takhle ale nedokážu... Asi ta: horší než Časodějové, lepší (a to mnohokrát) než Lunasterové. Psáno pro starší, než byla moje oblíbená série, to ale nevadí. A to jsem mladší než určený věk.

08.06.2021 3 z 5

Sedmý smysl 1–9 (box) Sedmý smysl 1–9 (box) Ilka Pacovská

Jedna z mých oblíbených sérií, určitě po ní sáhnu znovu (to už bude počtvrté). Mám ráda všechny díly až na devítku (viz můj komentář u Bez práva na život). Rozhodně doporučuji všem milovníkům fantasy.

Ilustrace se mi tedy moc nelíbily - bouralo mi to moje představy a například Terezka vypadala dost příšerně.

Líbí se mi, že jsou zde vysvětlená kouzla. Například neviditelnost není abrakadabra, ať jsem neviditelný, ale je tam přímo vysvětleno, co s tou magií kouzelník dělá.

09.05.2021 5 z 5

Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Jessica Townsend

Je to krásné, nechápu, jak někdo může hodnotit pouze dvěma hvězdičkami. Hezky napsané, napínavý a zábavný děj... Za mě je to skvělá knížka, v ničem si nezadá s prvním dílem. Moc se těším na další díl. Všem doporučuji. Kolombus - máš naprostou pravdu.

Předvečer. Umění.

22.03.2021 5 z 5

Pokladnice kentaurů Pokladnice kentaurů Renata Štulcová

Kniha je krásná, přečteno za tři dny. Konečně kniha vyšla i v e-verzi. TATO ČÁST MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!!! Zápletka se ztrácením věcí je skvělá, akorát nechápu, kdo to bral ze skříněk. Mrzí mě, že se Marina nemetamorfovala v kentaurku, mohlo by to být dobře využito, podle toho, jak kentauří metamofóza byla popsána. Jak už někdo psala přede mnou, nevím, jak bude muset být dlouhý další díl, přibyly další otázky. Myslím, že Rowanův dopis na konci knihy mohl být napsán celý, takhle naprosto nechápu, proč Rowan měl knihu od šabti u sebe. Pokud by kniha byla o ten dopis delší, vůbec by to nevadilo. To be honest, nechápu, jak se Marina mohla metamorfovat ve vílu půl roku napřed. Ano, vždy to s její metamorfózou bylo složité, ale o PŮL ROKU???!!! Ale i přes to si kniha rozhodně zaslouží pět hvězdiček.

Temně. Chystá.

26.02.2021 5 z 5

Poslední Vánoce v Paříži Poslední Vánoce v Paříži Hazel Gaynor

Kniha se mi moc líbila, přečteno za dva dny. Rozhodně doporučuji. TATO ČÁST MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!! Skvělý styl psaní - dopisy z fronty a z domova jsou výborný nápad. Občas ale čtenáři uniká, co se vlastně děje. Když Evie našla Willovy a Amadiny dopisy, tak Alici nenapsala, co v nich bylo. Toto možná byl záměr, ale bylo tam víc takovýchto případů, které záměrně nevypadaly. Myslím, že tam ani nemusely být části, kdy Tom již byl stařec. Možná nechtěně, ale byly to trochu spoilery. Například, že se Evie zamiluje do Tomase, z těchto částí vyplynulo ještě dřív, než to někomu v dopisu přiznala. Jinak skvělá kniha.
Váš psací stůl. (to mě fakt dostalo)

Nyní jsem si knihu přečetla znovu, a nelituji toho. Některé knihy prostě neomrzí.

17.02.2021 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Jsem beze slov.
Jediná škoda je toho podivně zrychleného konce...

12.05.2024 5 z 5