Zera Zera komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Přečetla jsem knihu na základě vysokých hodnocení ostatních a už se zlákat jen tak nenechám :) Velmi slabé, červená knihovna napasovaná na příběh hendikepovaného -plná frází, klišé...Nemohla jsem uvěřit že hlavní hrdince je kolem 26 a ne 14 let (mírou její nezralosti a naivity). Pro mne jediný silný moment knihy byl popis hrdinčina znovuprožívání traumatu znásilnění a následná abreakce. Nemám chuť ztrácet čas s dalšími autorčinými knihami.

06.06.2018 1 z 5

Vězení jako dar Vězení jako dar Růžena Nekudová

Pro mne zklamání. Autorka střídá popis zážitků z vězení s duchovními myšlenkami, ovšem velmi povrchně, bez hloubky, bez opravdové sebereflexe. Zážitky z vězení jsou vlastně velmi ukňouraným popisem denního režimu ve vězení (jaká hrůza - voda ke sprchování příliš teplá, nabídka asi jen ze tří jídel, televize na pokoji už nudí, nemožnost volného pohybu - jaký div ve vězení?....) Myšlenky dne jsou výběrem z duchovní literatury, ovšem bez propojení s autorčiným prožíváním. Pouze to avizuje, její chování ve vězení většímu duchovnímu ponoru nenapovídá. Nevěřím jí to, jediné, co mne zaujalo, byly pasáže popisující autorčiny vizualizace.
Chce-li někdo knihu k přečtení, napište, pošlu Vám jí poštou, v knihovně jí nechci.

31.05.2017