Zdendula Zdendula komentáře u knih

Místa ve tmě Místa ve tmě Lidmila Kábrtová

Zajímavě vystavěné příběhy, z většiny z nich jde smutek a strach, ale konečné vyznění pro mne bylo jasné - "mám skvělý život". Nedovedu si představit žít život ani jedné z postav, ale kniha byla velmi čtivá a i vzhledově moc povedená - a ta vlnkovaná záložka je boží :o)

11.01.2019 5 z 5

Divoká labuť a jiné příběhy Divoká labuť a jiné příběhy Michael Cunningham

Autora mám ráda a dostala jsem přesně, co jsem čekala - zajímavě současně převyprávěné pohádky. Knížku mají aktuálně v Levných knihách za 19 Kč, což si nezaslouží a už jen kvůli hororové Opičí pracce stojí za to.

18.10.2019 4 z 5

Probuzení Probuzení Marjorie Liu

Asi nejsem cílová skupina, vůbec mne to neoslovilo a kniha zůstala nedočtená, což se mi zvláště u komiksů ještě nestalo. Líbila se mi anotace, ilustrace, ale příběh tedy bohužel slabý. Škoda.

25.04.2019 1 z 5

Krvavá zima Krvavá zima Hildur Knútsdóttir

Jo, jo, jo ... když jsem se dozvěděla, že na Velký knižní čtvrtek vyjde kniha o Islandu a navíc hororová, začala jsem se těšit. Miluju Island a temnější knížky taky. Pak na mne někde vykoukla nálepka young adult a jelikož už nejsem "young", začala jsem se trošku bát a když jsem si přečetla, že tam budou i mimozemšťani, bála jsem se ještě víc, ale jsem spokojená. Kniha má 500 stran, četla se ale neskutečně lehce a rychle. Co říct dál a nic neprozradit - je to čtivé, napínavé a vlastně i realistické. A navíc jsem nadšená i z grafického zpracování - obálka krásná na pohled a příjemná na omak a mapa jako bonus ... A prý se již pracuje i na seriálu!

29.10.2018 5 z 5

Labyrint u Mrtvého ženicha Labyrint u Mrtvého ženicha Jana Rečková

Nalákala mne anotace, kamarádka doporučila a já si i v dospělosti užila napínavé čtení. V dětství jsem četla foglarovky od dědy, milovala je, ale trošku mne štvalo to převážně klučičí obsazení. V novějších knížkách se na holky nezapomíná a jsem tomu ráda. Knížka je opravdu napínavá, hrdinové jsou různého věku a dojde i na romantickou linku ... ač obecně romantiku nemusím, zde byla milá a vtipná.

05.12.2019 4 z 5

Kvásek Kvásek Robin Sloan

Kniha mne zaujala obálkou v knihovně a vlastně jsem o ní nic nevěděla. Dobře se to četlo, rychle ubývalo ... nemám ráda motivační knihy a tak jsem s tím i chvíli bojovala, ale nakonec to byl vlastně trochu jiný příběh než jen o Lois, která nechala programování a začala péct chleba. Takový lepší průměr. A počet stran dle knihy (Host první vydání) - 239, takže se hodí do výzvy :o)

05.01.2019 3 z 5

Věštba Věštba Chloe Benjamin

Už jen ta myšlenka, znát datum své smrti, mi přišla děsivá. Nechtěla bych to vědět a protagonisté knihy zpětně asi také ne, ale zvědavost dětí bývá veliká. Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak bylo těžké přestat, protože i má zvědavost byla veliká. Za mně velká dobrá obsahově i za obálku.

03.01.2019 5 z 5