zdendaz zdendaz komentáře u knih

Můj životopis a mé vynálezy Můj životopis a mé vynálezy Nikola Tesla

Skvělá kniha o životě a díle Nikoly Tesly. Je neskutečný, co ten člověk dokázal.

14.03.2018 5 z 5

Leadership s využitím Kaizen a Lean Leadership s využitím Kaizen a Lean Miroslav Bauer

Velmi praktická kniha podaná čtivým způsobem. Děkuji autorům za přehledné shrnutí Kaizenu.

17.02.2018 5 z 5

Tak to dělá Virgin Tak to dělá Virgin Richard Branson

Skvělá kniha. Branson je opravdu ikona a tato kniha stojí za přečtení.

Komentář ke komentáři od Eldar80: To co píše Branson zní snadno, ono to v zásadě i v principu snadné je. Na vedení lidí a byznysu není nic "těžkého" pokud to umíte a máte to alespoň z části v sobě a umíte přijímat rizika za projekty v rozpočtu milionů nebo i miliard.
Je rozdíl být lídr a být šéf. A to opravdu velký. A mám s čím srovnávat, jelikož několik firem vedu, tak to vidím i v praxi. Teoreticky to těžké není, prakticky je to značná zodpovědnost, neustálé vzdělávání, hledání nových cest, prozkoumávání oblastí kde ještě nikdo nikdy nebyl... Není to v praxi vůbec snadné :).

14.02.2018 5 z 5

Řecká ruleta – Příběhy lidí v nejisté době Řecká ruleta – Příběhy lidí v nejisté době Pavla Smetanová

Skvěle napsaná kniha s obrazem řeckého vzdělávání, vlády a zdravotnictví. Je to sice drsné, jak tam vše dokonale nefunguje, ale podle závěrečné kapitoly se tam musí žít opravdu krásně.

08.02.2018 5 z 5

Webcopywriting pro samouky Webcopywriting pro samouky Pavel Šenkapoun

Dobrá kniha, ale spíše pro začátečníky. Autor má opravdu velký přehled a cituje hodně zdrojů, takže je kam dál sahat pro inspiraci.

06.02.2018 5 z 5

Sněhová koule: Warren Buffett a škola života Sněhová koule: Warren Buffett a škola života Alice Schroeder

Velmi dobrá kniha o životě legendárního investora.

04.02.2018 5 z 5

Krotitelé trhů Krotitelé trhů Charles R. Morris

Velmi dobrá kniha se shrnutím historie dvou investorů a jednoho ekonoma / centrálního bankéře. Je spíše pro zkušenější čtenáře, dozvíte se z ní opravdu mnoho zajímavých souvislostí.

18.01.2018 5 z 5

Kultura Kaizen Kultura Kaizen Jon Miller

Dobré poznatky ke kaizen kultuře, kniha je vhodná i pro ty, co o této metodě nic neví. Jsou tam i nějaké praktické příklady. Nečekejte ale žádné motivační žvásty, kniha je čistě praktická a jde k tématu, ne k motivaci.

16.01.2018 4 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Pro mě nejlepší kniha z oblasti, lepší jak profláknutý Kyiosaki apod. Obsahuje plno praktických rad, není to jen o slovíčkaření, ale i o skutečných metodách, které mají smysl a vedou k výsledkům.

15.01.2018 5 z 5