Krotitelé trhů

Krotitelé trhů https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85294/bmid_krotitele-trhu-IYo-85294.jpg 4 10 2

Provokativní a strhující čtení o úvěrové krizi. Brilantním způsobem popisuje příčiny, které vedly ke kolapsu finančních trhů, proč je systém tak zkažený a proč bude trvat dlouho, než krize skončí. Tři "krotitelé trhů" George Soros, Warren Buffett a Paul Volcker dokázali být úspěšní i v nejistých dobách. Vy se z jejich příběhů můžete poučit. Podívejte se na dění na finančních trzích pohledem světových osobností.... celý text

zdendaz
18.01.2018 5 z 5

Velmi dobrá kniha se shrnutím historie dvou investorů a jednoho ekonoma / centrálního bankéře. Je spíše pro zkušenější čtenáře, dozvíte se z ní opravdu mnoho zajímavých souvislostí.

dalimoni
13.08.2011 5 z 5

Hlavním náplní knihy je popis 3 výrazných ekonomických osobností světa - Georg Soros (skvělý investor), Warren Buffett - jeden z nejbohatších investorů a filantropů současného světa a Paula Volcera (bývalého centrálního bankéře amerického FEDu. Zajímavě je třeba vylíčen útok Georga Sorose na britskou libru, kdy opravdu po tlaku jeho fondů musela libra devalvovat. Stručně je popsán život těchto 3 osobností, jejich činy v ekonomické oblasti a dopady na globální ekonomiku. Knihu doporučuji především odborné veřejnosti, pro laiky to může být docela složité čtivo. 90%

peníze finanční krize

2010  82%Krotitelé trhů