ŽanetH. ŽanetH. komentáře u knih

Ostrov čarodějnic Ostrov čarodějnic Carolyn Jess-Cooke

*,,Neskládáme se jen z krve a kostí, ale i z příběhů. Některým z nás píšou příběhy ostatní, jiní si je píšou sami."

Příběh mi sedl do nálady i toho, že jsem výjimečně neměla chuť na žádnou romantiku. Tohle je čtení plné záhad, mizení a otázek! Kniha je to opravdu mrazivá a tak doporučuji, číst jí pěkně pod dekou .
Střídají se zde dva roky. A to rok 1998 a 2021 a to mě na tom bavilo moc!
Také jsou kapitoly psané z pohledů různých postav. A to postav jak matky tak jejích dcer.
Asi do poloviny knihy, jsem četla co to šlo a vůbec jsem jí nemohla odložit, pak ten spád trochu opadl, ale konec mě zase bavil! Navíc doslov autorky rozhodně nesmíte vynechat.

Obálka je jedna velká dokonalost. A pokud vás nenaláká ona, tak třeba jen to, že je perfektní do podzimního období, plná tajemna a toho, jak lidé dokáží uvěřit i nesmyslům.
Maják, památník naděje a osamělosti .
Děkuji Knihy Dobrovský za poskytnutí knihy!

10.11.2023 4 z 5

Americký roadtrip Americký roadtrip Patrick Flores-Scott

Kdybych knihu začala číst s tím, že je zde důležité téma válečných veteránů, návštěvy příbuzných a zpívání v kapele, myslím že bych knihu hodnotila kolem 3,7*.. Ale já se do ní pustila úplně s jiným těšením, protože mě kniha zlákala názvem i obálkou.. A tím pádem mě spíše zklamala a hodnotila bych ji kolem 3*.. Tak pokud se do knihy pustíte, myslete prosim na mou recenzi .. Třeba to aspoň vám pomůže. A nezklame vás.

09.09.2023 3 z 5

Tim: Oficiální biografie Avicii Tim: Oficiální biografie Avicii Mans Mosesson

Těžko se čte příběh o kterém víte, že nebude mít pokračování. Tim byl úžasný umělec s citem pro hudbu.
Byl jako přiliv a odliv. Miloval život i nenáviděl. Chtěl být lepším člověkem, ale co když to někdo prostě nedokáže ať se snaží sebevíc. On se snažil.
* Nic netrvá věčně, dokonce ani beznaděj. *

05.03.2023 5 z 5

FadeAway FadeAway Anabelle Stehl

Kniha se čte opravdu skvěle, jen jsem se nezačetla tak, aby mě vytrhla z reality. Je tam důležité téma, krásně zobrazené přátelství, ale nevtahla mě do děje.
Mínus dávám za časté používání slova "jej" (,,Myslíš, že *jej* odneseme?", hodil *jej*..) místama jsem ho chtěla zaškrtat a dělat, že tam není..bylo tam na mě až moc často (i 5x na jedné stránce).

• ,,Nemá smysl zavírat oči, protože pak najednou člověk slyší o to víc."

Za mě byl o něco lepší první díl. Ale na třetí se těším moc!

24.12.2022 4 z 5

Život za oceánem Život za oceánem Dominika Valentová

(SPOILER) Tato kniha byla příjemným čtením. Jako bych opravdu četla reálný příběh a i když jsem si často přála "happy end", nakonec jsem ráda jak vše dopadlo a o to více reálnější mi to přišlo .
Linda je sympatická a i když se mi libil i začátek knihy, o moc víc mě bavilo čtení po příletu do USA - Bostonu.
Konec knihy, mě vlastně úplně nepřekvapil (teda to s Benem jo, ale to s Markem ne ). A moc se mi to líbilo!
Není to příběh plný štěstí, lásky, úsměvů a dny zalité sluncem (doslova i obrazně) a to je asi to, co jsem si na knize zamilovala nejvíc! Je v ní mnohem víc, než čtení o zážitcích au pair!!!

Kniha nemá kapitoly, pouze je rozdělena na roční období, což se mi nakonec líbilo . A ta obálka je nádherná!

02.05.2022 4 z 5