Youngforever Youngforever komentáře u knih

Tajemství řeky Klabavy Tajemství řeky Klabavy Tomáš Makaj

Kniha popisuje řeku Klabavu a její okolí od pramene až po soutok s Berounkou. Zajímavosti jsou doprovázené krásnými fotografiemi od pana Vogeltanze. Je to pěkný mix povídání o přírodě, historii a kultuře zdejšího regionu, který láká k objevování mně dosud neznámých míst.

21.02.2020 4 z 5

Plzeň z nebe po deseti letech Plzeň z nebe po deseti letech Jaroslav Vogeltanz

Celá Plzeň z ptačího pohledu... jde objevit mnoho zajímavých detailů, prohlédnout si město z trochu jiné perspektivy.

19.02.2020 4 z 5

Z Kašperských Hor do Kalábrie Z Kašperských Hor do Kalábrie Mirek Houšť

Knihu jsem zatím nečetla, jen si prohlédla fotografie a reprodukce děl. Vím, že kniha získala 3. místo v soutěži Šumava Litera 2019 v kategorii fotografické a výtvarné knihy.

Procházka Plzní před rokem 1989 Procházka Plzní před rokem 1989 Petr Mazný

Historické fotografie Plzně, jak si ji ještě mnozí pomatujeme. Fotografie jsou doplněny i dobovými reklamami... zkrátka zajímavý návrat do časů před rokem 1989. Ocenila jsem popisky se zajímavými doplňujícími informacemi.

13.02.2020 4 z 5

Slavné plzeňské firmy a podnikatelé Slavné plzeňské firmy a podnikatelé Ladislav Silovský

Kniha poodkrývá historii slavných plzeňských firem a pomáhá dokreslovat obrázek plzeňské historie z trochu jiného úhlu. Upozorňuje na místa, která stále připomínají zašlou slávu těchto firem. Neměla by chybět v knihovničce žádného plzeňského patriota.

Plzeňané 1900 – 2000 I. Plzeňané 1900 – 2000 I. Petr Mazný

Chronologicky uspořádané fotografie mapující události v Plzni v první polovině 20. století - ty šťastnější i smutné.

Plzeň 1935-1965 Plzeň 1935-1965 Petr Mazný

Mnoho starých objevných fotografií, je radost se prostřednictví knihy procházet starou Plzní.

Plzeň 1965-2000 Plzeň 1965-2000 Petr Mazný

Mám ráda staré fotografie mého města a v této knize je opravdu na co koukat. Zajímavé jsou i krátké popisky.

13.02.2020

Dobře se čte, zajímavý příběh, ale konci knihy bych věnovala víc času a úsilí.

13.02.2020 3 z 5

Milovaná Milovaná Toni Morrison

Knihu jsem četla před lety a stále si pomatuji, že jsem byla nadšená. Rozhodně doporučuji.