xbenakk xbenakk komentáře u knih

Železné hory - Vysočina, Podhůří Železné hory - Vysočina, Podhůří Ludvík Plašil

Nádherné fotografie této velmi pozoruhodné lokality.

17.09.2022 5 z 5

Větší dobro Větší dobro Timothy Zahn

Kniha rozhodnně není nejostřejší tužkou v Zahnově penále, ale beru ji jako nutnou a trošku nudnou součást budování příběhu před hlavním finále, které mi právě přistálo na noční stolek. Doufám, že mě Menší zlo nezklame, protože pak jsem Většímu dobru ochoten cokoliv prominout.

09.09.2022 3 z 5

Pouštní přísaha Pouštní přísaha Oliver Bowden (p)

Knížka není žádné veledílo, ale rozhodně si své místo v knihovničce nadšenců a milovníků assasínů najde. Dějově žádné velké zvraty, ale má solidní základ. Jde o poměrně lehké čtení, které rozhodně neurazí a ukáže Bayeka jako s odpuštěním mladého, namachrovaného a důvěřivého troubu, který je ale pro své přátele a rodinu hrozbou, protože je nevědomky přivádí do nebezpečných situací. Jeho protivníka naopak musí čtenář pro jeho systematičnost skoro obdivovat. A Aya? Ta je tak trošku záhadou, ostatně jako jakákoliv inteligentní žena. O jejím původu se pak člověk více dozví v DLC Odkaz první čepele ve hře AC Odyssey.

16.08.2022 3 z 5

Pyramidy (limitovaná sběratelská edice) Pyramidy (limitovaná sběratelská edice) Terry Pratchett

Pyramidy mě zpočátku nadchly a říkal jsem si, že mají vážně skvělý humor. Pak se ale něco zlomilo a dílko mi nepřišlo až tak skvělé, jako na počátku. Každopádně jsem si P'Tepice nesmírně oblíbil.

16.08.2022 4 z 5

Darth Plagueis Darth Plagueis James Luceno

Musím uznat, že za mě zatím to nejlepší, co jsem ze světa SW četl. Rochnil jsem si nad intrikami a temným pozadím a kdyby bylo o 200 stran více, vůbec by mi to nevadilo. Darth Plagueis a Darth Sidious jsou vykresleni jako skvělí následníci Darth Bana, mohl by na ně být patřičně hrdý. Kniha by mohla být poměrně zajímavě zfilmovaná, ale asi by to velký kasovní trhák nebyl. Ale představivost, ta mrška jedna nezbedná, ta tady pracovala jako stachanovec na 120%.
Co musím knize vytknout je sazba. Velmi malé písmo, místy pro nás slepce skoro až nečitelné.

27.07.2022 5 z 5