Větší dobro přehled

Větší dobro https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487543/bmid_vetsi-dobro-U7z-487543.jpg 4 27 27

Thrawna stále ještě věnčí úspěch jeho posledního triumfu. Dovedl Chissy k vítězství a přinesl slávu rodině Mitth, nicméně skutečná hrozba Ascendenci nebyla zažehnána. Její nepřátelé nevyhrožují, neposílají ultimáta, ani neshromažďují na okraji Chaosu lodě. Jejich zbraně jsou skryté za úsměvy a štědrostí: rozdávají dary. Bez podmínek nabízejí své služby. Zdánlivě bezvýznamné události po celé Ascendenci mohou zvěstovat zkázu Chissů. Zatímco se Thrawn a Expanzní obranná flotila snaží spiknutí odhalit, odkrývají děsivou pravdu: místo úderu na chisská hlavní města nebo plenění zdrojů nepřítel útočí na samotné základy Ascendence a hodlá prohloubit propast mezi Devíti vládnoucími rodinami a Čtyřiceti velkými rodinami, které jsou pod nimi. Zatímco rivalita a podezíravost zasévají mezi spojence nesváry, každý válečník se musí rozhodnout, co je pro něj důležitější: bezpečí jeho rodiny, nebo přežití samotné Ascendence.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Egmont (ČR)

Greater Good , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Větší dobro. Přihlašte se a napište ho.

Thrawn89
14.08.2023 3 z 5

Zahn už mě začíná štvát. Polovina knihy věnující se snaze nových záporáků udělat zmatek v Ascedenci je tak zoufale natahovaná a nudná, že mě to až bolelo. Škoda, protože linky okolo Thrawna byly opět velmi dobré. Proč musí Zahn tvořit pořád tolik vaty? Je to jeho rozhodnutí, nebo ho k tomu někdo nutí? Samé otázky. Každopádně oprostíme-li se od toho, že půlka knihy šla vyřešit 2-3 kapitolami, tak hlavní příběhová linka zůstává zajímavá a to mě motivuje jít i do posledního dílu.

luksky
09.04.2023 4 z 5

Děj přímo navazuje na první díl. Příběh mě bavil mnohem více než předchozí a již jsem se v zapletce neztrácel jako u 1 dilu. Super, těším se na pokračování

Hor89
16.01.2023 3 z 5

Prostřední díl Thrawnova "originu" navazuje přímo na konec prvního dílu. Thrawn bohužel dostal výrazně méně prostoru na úkor ostatních dějových linek. Příběh samotný není špatný kromě části na planetě Celwis, která je zbytečně natahovaná. Vzpomínkové kapitoly tentokrát nejsou příliš zajimavé - většina doplňuje děj z Celwisu. Z celé trilogie jde o nejhorší díl.

Chladné stopy, Útěk z pekla, a další knižní novinky (14. týden)

03.04.2022

Kniha Větší dobro v seznamech