wooloong wooloong komentáře u knih

Slavné případy soudce Ti Slavné případy soudce Ti Robert van Gulik

Všechny detektivky Roberta van Gulika, jejichž společným jmenovatelem je poctivý, neúplatný, bystrý a charismatický soudce Ti jsou prostě geniální! Záhadné příběhy, tajemné zločiny, barvité vyprávění a dokonale vykreslený exotický svět staré Číny mě pokaždé dokonale pohltily a dovolily vydechnout až na poslední stránce, kde došlo k odhalení, odsouzení a také popravení bídného zločince (jak je pravidlem v čínských detektivkních románech, kterými se nechal autor inspirovat). Všechny Gulikovy detektivky jsem četla s odstupem let několikrát. I když se mi po prvních několika stránkách vybavila celá zápletka a její řešení, neodolala jsem té báječné a neopakovatelné atmosféře, kterou dokázal autor tak skvěle vytvořit.

23.09.2013 5 z 5

Císařova perla Císařova perla Robert van Gulik

23.09.2013 5 z 5

Palác na jezeře Ču-An Palác na jezeře Ču-An Frédéric Lenormand

Detektivní zápletka je docela pěkně vystavěná, ale co udělal autor s postavou soudce Ti, to je doslova zločin! Z bystrého moudrého charismatického a do morku kostí poctivého muže vytvořil postavu polovičního hlupáka s problematickou morálkou.

23.09.2013 2 z 5