vlasta8234 vlasta8234 komentáře u knih

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Tato kniha mě uchvátila stejně jako Heřmánkové údolí a řadím rozhodně mezi mých top 10 (i když mám pocit, že tam se mé oblíbené knihy už dávno nevejdou). Knihu jsem přečetla během víkendu a to doslova jedním dechem. Miluji ten pocit, kdy mě kniha vtrhne do děje a já prožívám příběh spolu s hrdinkou, jako bych tam byla. Na konci mi tekly slzy jako hrachy.

27.03.2023 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Na tuto knihu jsem narazila díky čtenářské výzvy a jsem moc ráda. Knihu jsem přečetla během víkendu. Velmi dobře napsaná, chytlavá, napínavá a čtivá od první stránky.

27.06.2022 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Další kniha od Ruty Sepetys, kterou jsem nedokázala odložit ani v pozdních nočních hodinách a četla téměř non-stop. Nenechte se odradit pomalým začátkem, kniha se rozjede do neuvěřitelných otáček a budete mít v hlavě milion otázek a budete hltat každý řádek ve snaze najít odpovědi. Zase jsem se dozvěděla spoustu nového o historii poválečné Evropy, o kterých jsem neměla ani páru. Líbila se mi i milostná linka příběhu. Prostě kniha, která se vám zapíše do paměti a přinutí vás dozvědět se více o Španělsku a jeho historie. Asi vím, kam letos pojedeme na dovolenou :D

07.03.2022 5 z 5

Tato kniha přináší upřímný pohled autorky na svůj smutný životní příběh. I když autorka není profesionální spisovatelka, její styl psaní je jednoduchý a příjemně čtivý. Ocenil(a) jsem, že se autorka nevydává za hrdinku ani oběť, což dává knize autentičnost. I když se nejedná o umělecké dílo s velkou literární hodnotou, kniha dokáže zaujmout a upoutat čtenáře.

29.05.2023 4 z 5

Těšíme se na Vánoce - 24 příběhů a pohádek Těšíme se na Vánoce - 24 příběhů a pohádek neznámý - neuveden

Pohádky poskládané bez ladu a skladu. Každou pohádku napsal a ilustroval někdo jiný, což by nebyl problém, ale celkově to působí jako náhodně sesbírané a narychlo vydané. Čtení se synem jsem si neužívala, jen pár pohádek bylo povedených.

27.12.2022 1 z 5