Vidlička Vidlička komentáře u knih

Bombardovaní Britové Bombardovaní Britové Terry Deary

Dle mne gradiózní počin, jak spráťatům přiblížit historii skutečně, ale skutečně fťypnou formou. Gratulace.

Zpropadené Skotsko Zpropadené Skotsko Terry Deary

Zuřiví Aztékové Zuřiví Aztékové Terry Deary

Drsná doba kamenná Drsná doba kamenná Terry Deary

Keltští hrdlořezové Keltští hrdlořezové Terry Deary

Úžasní Řekové Úžasní Řekové Terry Deary

Záhady Udolfa II Záhady Udolfa II Ann Radcliffe

Taky jste si všimli, že se hlavní hrdinka snad ani jednou za celou knihu nekoupala? :-) Jinak za mě bohužel nuda... Ale povinná četba pro čtenáře/ky Opatství Northanger.

17.10.2017 2 z 5

Záhady Udolfa I Záhady Udolfa I Ann Radcliffe

17.10.2017 2 z 5

Stuartovské princezny Stuartovské princezny Alison Plowden

Krásně uspořádaná, čtivá a příjemně naučná literatura faktu o příslušnicích jedné z anglických vládnoucích dynastií. Zajímavá i z pohledu českého čtenáře, kvůli jedné naší královně. A vlastně jejich příbuzní sedí na britském trůnu dodnes...

Zelený lučištník Zelený lučištník Edgar Wallace

Nemůžu si pomoct, ale tohle dílko mě hodně zklamalo, a to jsem velikou milovnicí klasických anglických "cokoliv". Postavy černobílé a protivné, děj zmatený, chaotický... Prostě bohužel...

13.10.2017 odpad!

Deset prezidentů Deset prezidentů Libor Budinský

Souhlasím s charlizee, ale jinak za mě dobrý... Ucelený přehled našich prezidentů v jedné čtivé knížce.

Démonova flétna Démonova flétna Věna Hrdličková

Jako dítko obdržela asi ve druhé třídě za šprťáctví, přečetla jedním dechem a hodněkrát se k ní vrátila. Nádherný vhled do pohádek jiné kultury.

13.10.2017 5 z 5

Indiáni Indiáni Alain Quesnel

Celá série jednoznačně 5*! Jedny z nejkrásnějších knížek, které jsem jako malá četla, a které mě naprosto uchvátily i díky přenádherným a barevným ilustracím. Doufám, že i dnešní děti si k nim najdou cestu...

13.10.2017 5 z 5

Dějiny Británie Dějiny Británie Kenneth O. Morgan

Dějiny Británie opravdu v jedné tištěné kostce. Určitě ji musí mít v knihovničce každý Britániofil. Chápu, že tak obsažné téma nemůže být zpracované superdetailně, ale přece jen mi, také jako předešlým komentátorům, některá údobí připadala nedovysvětlená a některé pasáže poměrně těžko stravitelné. Ale za přelouskání stojí už jen proto, že má vazbu z hrozně příjemného materiálu a báječně vypadá :-).

13.10.2017 4 z 5

Z dávných časů: Středověká moudrost a hudba Z dávných časů: Středověká moudrost a hudba Lion Hudson

Za mě dobrý pro krásně líné sychravé podzimní večery...

Za časů Jeho Milosti Za časů Jeho Milosti Eyvind Johnson

Vždy ocením knížku z méně profláknutého období. Navíc mě upoutal autorův styl, nijak snadný na čtení, nicméně o to víc vám uvízne v hlavě. Vím, že ta doba byla HODNĚ tvrdá, ale ani autor se s hrdiny moc nemazal... SPOILER: Nejvíc mi ovšem v paměti utkvěl ten prst hrdinovy lásky - ble - přišlo mi to takové symbolické. Doporučuji.

13.10.2017 4 z 5

Letopisy Blarnie: Les, čaroprdelnice a skříň Letopisy Blarnie: Les, čaroprdelnice a skříň Michael Gerber

Pokud chcete vědět, čím se sjíždějí fantasy hrdinové, že jsou pak takoví hrdinové (neboť pak se to hrdinství dělá tak nějak samo, že...), tak rychle čtěte! I když většinou jsou to prostě jen hňupové, kteří se k světodějným událostem prostě jen omylem přimotají a čirou náhodou všechno zachrání... Fťypné a prostě vtipné.

Rychlé čtení Rychlé čtení Tony Buzan

Souhlasím s Hanichkou, že se v knize autor prezentuje až trochu moc, ale chápu to - reklama je holt reklama, že... S "porozuměním" jsem taky trochu bojovala, ale pravdou je, že jsem knihu pouze přečetla a trénink navíc nedělala. Ale věřím, že je to jako se vším - když budete pilně cvičit, výrazného zlepšení určitě dosáhnete. Pro mé potřeby jsem se určitě mnohému přiučila. Doporučuji. Vše je psáno srozumitelnou, ačkoliv trochu letákovou, formou.