Vichis Vichis komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Autorka je PANÍ SPISOVATELKA! Knihu HANA jsem přečetla jedním dechem - stejně jako její předešlé knihy Slepá mapa a Hotýlek. Alena Mornštajnová je výborná vypravěčka, její příběhy jsou propracované do posledního detailu - ať už se jedná o originální Obsah v Hotýlku nebo název poslední knihy. V jednom rozhovoru autorka říká, že HANA je nejen jméno hlavní postavy, ale také hana (pocit provinění), který hrdinka prožívá. Mám ráda knihy, nad kterými musí člověk přemýšlet i dávno po přečtení. A přesně takové jsou knihy Aleny Mornštajnové.
Kéž by její knihy objevil někdo od filmu. Myslím, že silné příběhy Slepé mapy, Hotýlku i Hany by se skvěle vyjímaly na plátně.

03.03.2017 5 z 5

Postřehy teplákové bohyně Postřehy teplákové bohyně Zuzana Hubeňáková

Vtipná kniha vtipné autorky!:) Stejně jako u Vstupte bez klepání a Deníčku moderního páru jsem se parádně bavila. Autorka má skvělý smysl pro humor. Obdivuji, jak dokáže prožívat (popisovat) každodenní krizové situace s nadhledem a úsměvem na rtu... Lehké čtení plné vtipu, zn. ideál na dovolenou nebo jako relax po náročném pracovním dnu. A jako bonus nádherné ilustrace:) Už teď se těším na další knihu!

25.05.2017 5 z 5