Veronicius Veronicius komentáře u knih

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Psí poslání je kniha, která chytne za srdce každého, kdo miluje psy. Mnoho ohlasů na tuto knihu je negativních, kvůli jednoduché, až téměř dětské formě, kterou je kniha psána, a tak některé čtenáře plně neuspokojuje náročnost textu. Podle mě se právě v tomhle skrývá naprostá genialita a promyšlenost, protože příběh je vyprávěn z pohledu psa. Nejde tudíž o nevzdělanost autora či jeho nízkou slovní zásobu, neschopnost tvořit souvětí přes celý odstavec. Právě naopak je to smysl pro detail. Jedná-li se o pohled psa, nemůžete očekávat, že pes bude přemýšlet a pracovat s odbornými výrazy, tvořit rozsáhlá květnatá souvětí, nebo že bude umět pojmenovat všechny věci, které jsou pro nás běžné, ale on se s nimi setkává poprvé. To by vůbec nebylo věrohodné čtení. Proto naprosto chválím autora, že to dokázal takhle podat a dbal na detaily, a přitom stvořil úžasný příběh, který předčil má očekávání. Vřele DOPORUČUJI!!!!

19.08.2017 5 z 5

Útěk z teritoria smrti Útěk z teritoria smrti Tom Isbell

Zajímavý příběh, řekla bych něco mezi Hunger games a Labyrintem. Bavilo mě, že je kniha vyprávěna z pohledu dvou lidí, kteří se pravidelně střídali, takže máte neustálý přehled, co se kde děje. Nejprve běží 2 samostatné dějové linie, které se později spojí a ucelí. Kniha má rychlý spád, je čtivá. Chybí mi hlubší prokreslení postav.

19.08.2017 4 z 5

Koupací jezírka Koupací jezírka Jiří Sedlák

Skvělá kniha pro někoho, kdo se potřebuje dozvědět více informací o koupacích jezírkách. Napsáno čtivou formou, učení jde samo. Je poznat, že knihu psal někdo, kdo problematice rozumí a zná praxi. Mně pomohla při studiu VŠ. Spousta obrázků a nákresů pro lepší pochopení. Doporučuji!

15.02.2018 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Děj je takový jednodušší, nezdá se mi to moc promyšlené. Stejně tak charakter hlavní hrdinky je spíše jednodušší než propracovanější. Příběh zněl velmi slibně a námět se dle mého názoru dal určitě daleko lépe zpracovat. Autorka z toho rozhodně nevyždímala ten potenciál, který tento námět skýtal. Uvítala bych propracovanější charaktery postav. Hlavní hrdinka je slabá, nedokáže se o sebe postarat, předvídatelná. Děj je až moc přeslazený, hlavně na konci. Celý svět závisí na lásce? Vážně? Jako by nešel udělat napínavější a lepší konec...

07.06.2017 2 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Začátek knihy nebyl nic moc, nudně se táhl a popravdě řečeno jsem začínala litovat koupi. Ale poté se děj rozjel na plné obrátky a já se nemohla odtrhnout.

27.01.2015 4 z 5