venulka.b venulka.b komentáře u knih

Co Dante neviděl Co Dante neviděl Rudolf Vrba

K této knize jsem přišla úplně náhodou, ale hned od začátku mě pohltila. Přečetla jsem již mnoho knížek s tématikou druhé světové války. Četla jsem mnohé svědectví očitých svědků. Tahle kniha mě však zaujala především svou nezaujatostí. Čistě popsáno vše, co lidé museli prožívat v koncentračních táborech (zde kokrétně Osvětim). Já sama jsem v Osvětimi byla, musím říct, že mě tam už nejspíš nikdo nikdy nedostane.
Kniha je psaná jako román. Vyprávění několika mužů o pokusu o útěk.
Určitě doporučuji všem, kteří mají o knihy tohoto žánru zájem.

19.03.2014 5 z 5

Sensei ze Šambaly I Sensei ze Šambaly I Anastasia Novych

Kniha Sensei ze Šambaly se mi dostala do rukou víceméně náhodou, paní v knihovně mi ji doporučila jako velmi zajimavé a inspirující čtení a vzhledem k tomu, že zná můj čtecí vkus, myslela si, že by se mi kniha mohla líbit. A měla pravdu. Kniha mi dala spoustu námětů k zamyšlení a rad, podle kterých se řídit, aby člověk našel smysl života a odpověď na spoustu otázek, které trápí téměř každého z nás.
Není to kniha o Bohu. Je to o té "vyšší" moci. Každý jí nazývá jinak. Každopádně asi nejdůležitější myšlenka, co se v knize vyskytuje je: věřit.
Takže pokud jste četli třeba knihu Tajemství od Rhondy Byrne, určitě se vám i tato kniha bude dobře číst.

19.05.2013 5 z 5

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Důvod proč sem píši komentář je pouze ten, že tuto knihu nemůžu ohodnotit hvězdičkami.
Každý tu knihu zná, každý ví o čem je. Číst ji však, to je něco jiného.
Za prvé: jde o velmi složité čtení, které vyžaduje soustředěnost.
Za druhé: vyžaduje chladnou hlavu, není možné tuto knihu číst a myslet na filmy a příběhy, které vypráví o hrůzách 2. světové války. To by člověk musel knihu vyhodit z okna.
"Můj boj" doporučuji pouze těm, kteří dokáží udržet zrak u květnatých vět plných přirovnání, metafor, dlouhých filozofických pojednání o věcech naprosto jednoduchých a pak těm, kteří ví, že tuto knihu čtou pouze pro rozšíření svého čtenářského (lze říci i historického) obzoru.
Pro ty ostatní bych doporučila toto: http://www.databazeknih.cz/knihy/mein-kampf-ocima-historiku-2697
Myslím si, že to, co se chcete dovědět je zde také napsáno a navíc je k tomu připojen výklad velmi uznávaných historiků, kteří vám pomohou pochopit jednotlivé části "Mého boje" a podívat se na něj trochu jinýma očima.

14.05.2012

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Opravdu nádherná záležitost. Téměř u každé kapitoly jsem se vracela a četla ji znovu. Ne však proto, že bych nerozumněla, ba naopak. Prostě mě to přitahovalo zpět a nemohla jsme se odtrhnout. Dokonce jsem knihu zvolila i do čtenářského deníku k maturitě (samozřejmě místo Bílého Tesáka). Všem to připadalo nesmyslné, ale stačí si knihu přečíst a najednou pochopíte... Vřele doporučuji všem myslícím čtenářům!
Není smrti. Život je duch a duch nemůže zemřít.

14.05.2012 5 z 5

Iluze Iluze Richard David Bach

Iluze... Marně hledám slova, která by dokázala popsat, co cítím, když tuto knihu čtu, nedokážu popsat ani to, co cítím, když o této knize mám vyprávět nebo psát zrovna tuto recenzi.
Slova plynou, příklady táhnou.
Nemohu napsat nic víc, jen toto: Kdo marně hledá ve svém životě směr, najde ho v Iluzi.

14.05.2012 5 z 5