vejik vejik komentáře u knih

Hadrián z Římsů Hadrián z Římsů Václav Kliment Klicpera

Nemůžu říct, že by se mi kniha nečetla dobře, ale nějak mě prostě "nechytla za srdce". Ale samotný příběh není špatný, dávám 3*** :)

04.04.2013 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Když si tak čtu komentáře, tak si říkám, díkybohu, že jsem četla knihu v originále... Autočina slovní zásoba je opravdu nepříliš bohatá a překladem do češtiny se to zřejmě ještě zhoršilo. Při čtení jsem si kolikrát řekla: "What the f**k?" Naprosto podivné zápletky, všechno vyumělkované, překombinované, neustále se opakující sexuální scény se stále stejnými hláškami. Dlouhé pasáže téměř bez jakéhokoliv děje vystřídané krátkými úseky s "dramatickou vložkou"...
Překvapuje mě, jak může být tahle trilogie všude tolik omílaná a vychvalovaná. Do čtení třetího dílu už se nepustím, nemám tolik času, abych jím mohla plýtvat na čtení této několikasetstránkové "nepovedenosti".

04.04.2013 1 z 5

Pohádky z Mechového lesa Pohádky z Mechového lesa Jaroslava Pechová

Jako malá jsem tuhle knížku milovala, mám ji spojenou se samými hezkými vzpomínkami. "Mechechuláci" pro mě byli vždycky jasná volba, jsou to moc krásné pohádky :) Určitě je budu předčítat i svým dětem, doporučuji :)

26.03.2013 5 z 5

Sluha dvou pánů (program) Sluha dvou pánů (program) Carlo Goldoni

Geniální kniha, nešlo jinak než přečíst "na jeden zátah". Četla jsem až po shlédnutí divadelního představení s panem Donutilem, takže jsem si při každé scéně vybavovala jeho skvělý herecký výkon. Během čtení se každý musí smát až se za břicho popadat, prostě skvělé :)

25.03.2013 5 z 5

Balady a romance Balady a romance Jan Neruda

Kniha se dobře čte, balady jsou jednoduché a přitom působivé. Moc se mi líbí

25.03.2013 4 z 5

Román o věrném přátelství Amise a Amila Román o věrném přátelství Amise a Amila Julius Zeyer

Příběh z dávných časů čestných rytířů a bezmezného, upřímného přátelství mě pohltil. Až na některé vložené příběhy, které podle mého názoru občas až zbytečně moc zpomalovaly děj (mohly být napsány stručněji), se mi kniha líbila.

25.03.2013 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Četla jsem v anglickém originále. Vážně nechápu, co je na této knize tak úžasného... pro mě slabý průměr

25.03.2013 1 z 5