Vej.junka Vej.junka komentáře u knih

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Tato kniha byla pro mě nejdříve výzvou. Zařadila jsem ji do mé povinné četby. Na internetu jsem si ještě předtím, než jsem ji začala číst, přečetla, o čem zhruba je. Po přečtení knihy jsem měla smíšené pocity, střídaly se u mě pocity smutku, strachu, radosti, udivení. Překvapivé pro mě byly erotické motivy, které jsem v této knize vážně nečekala. Také jsem si myslela, že celá kniha bude jen nebo hlavně o vyprávění Sophie v koncentračním táboře. V knize začala svůj příběh vyprávět asi v polovině. K mému překvapení se mi ale kniha docela zalíbila, když jsem se do ní začetla. Někomu mohly dělat problémy dvě dějové linii nebo retrospektivní pohledy, ale mně ne. Kniha byla pro mě velkým překvapením i přínosem, hodnotím ji velice kladně. :-)

03.06.2014 4 z 5

Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Ivona Březinová

Kniha je velice čtivá, zajímavá a poučná. Hodí se pro mladé dívky, které se mohou poučit, ale i pro starší, kteří se mohou zaobírat spíše psychikou, různými metodami a také díky tomu lépe porozumět problémům mladých dívek. V knize je famózně popsaný problém týkající se gemblérství. Moc se mi líbily dvě prolínající se dějové linie - jednak vzpomínání, jak se dostala Ester vůbec ke gemblérství a jednak přítomnost v léčebném ústavě. Plusem je také problematika a vnímání slepé osoby. Rozhodně mám v plánu přečíst další díla.

03.08.2014 4 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Nejprve jsem přečetla knížku, která byla velmi krásná, příběh mě opravdu chytil za srdce. Knihu jsem přečetla takřka jedním dechem. Poté jsem se podívala i na film, který byl rovněž dobrý. Toto dílo jsem vylosovala i u maturity, zvládla jsem to na výbornou. :-)

03.06.2014 5 z 5