Večernice694 Večernice694 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha, která rozpláče, která se čte dlouho do noci a ráno se pak musí pokračovat... Silný a skvěle promyšlený příběh. I když není dlouhá, zasáhne hluboko a na dlouho. A po přečtení se člověk ptá, jak je možné, že se u nás děly takové věci, jak to mohli lidé dopustit?

26.08.2022

Všechno bude dobrý, Beth Všechno bude dobrý, Beth Barbora Koutná

Skvělá knížka, poutavě napsaná, přesně pro současnou generaci teenagerů. Ale znám i starší maminy, které ji přečetly jedním dechem a zavzpomínaly na léta mládí. Beth a její přátelé jsou autentičtí a bezprostřední, dialogy jsou dobře vystavěné. Anorexie je nosné téma první poloviny, dál se řeší přijímačky na střední školu, první láska, rodinné tajemství (podtitul knihy jasně říká, že témat je více - tak úplně nechápu, jak může být někdo "překvapený", že to není příručka jen o anorexii...).
Než knihu otevřete, je, myslím, důležité si uvědomit, že ji napsala patnáctiletá holka, především pro své vrstevníky. Píše o věcech, které dobře zná, stylem blízkým její věkové skupině. Kniha je napínavá, zábavná, dává naději. Na první místo staví přátelství a lásku, věřím, že mnohé pohladí na duši. Velký obdiv autorce: když někdo dokáže v patnácti napsat a hlavně VYDAT takovou knihu, je to super! Jen tak dál!

25.08.2022 5 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Jestli běháte, tahle kniha vás nadchne. A jestli neběháte, po přečtení běhat začnete... nebo o tom alespoň budete vážně uvažovat. :-) Úžasná kniha!

26.08.2022 5 z 5