veamertl veamertl komentáře u knih

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

Narazila jsem na úryvek z knihy v jednom časopise a říkala jsem si, bezva, popisy viktoriánských staveb, autorce jdou, ale jinak to vypadá, že bude nuda, nuda, šeď, šeď..Ale hodnocení tady mne zaujalo a když se mi kniha dostala do rukou, pustila jsem se do ní. A s nudou bych jí křivdila!:) I když mi chvíli trvalo, než jsem z Galbraitha přešla na styl Boltonové. Působí na mě "složitějším" dojmem, je takový kultivovaný a sofistikovaný. Opět mě bavil Londýn, Temže se mi doslova zašplouchala pod kůži:) Hlavní hrdinka Lacey je podle mě takový trouble maker. Sice se do potíží dostává se šlechetnými úmysly, ale když jde sama do akce, už čekám průšvih:) Hypoteticky, kdybych vedla tým lidí a ona by byla jeho součástí, asi by brzy zavítala na jobs.uk, protože týmová práce je týmová práce a když tým nemůže, čekám. Co naplat:) Ale zápletka mě bavila, příběh svižně ubíhal, ty správné pocity to ve mně vyvolalo a atmosféru dodalo:) Možná zbytečně moc rovin, mikrobříběhů..většina se v průběhu vysvětlila, ale chtělo to udržovat pozornost. Těším se na další autorčinu knihu:)

08.10.2018 4 z 5

Dějiny hradů a tvrzí v Čechách, na Moravě a ve Slezsku Dějiny hradů a tvrzí v Čechách, na Moravě a ve Slezsku Petr David

Přehledná, obsáhlá..Ale mám trošku pocit, že informace jsou hodně nahuštěny, vlastně vše zmíněné je důležité, ale u mě zůstalo zachováno máloco..Možná kdyby byl důraz na nějakou informaci, byť za cenu ztráty komplexnosti, zůstala by zachována aspoň ta..Ale co já vím, zatím píšu jen nákupní seznamy:) Jinak je to moc hezká publikace, která se v knihovně neztratí:)

10.09.2018 4 z 5

Biologie pro gymnázia Biologie pro gymnázia Vladimír Zicháček

Přehledná, obsáhlá, leč dovedla bych si představit zprostředkovat téma zábavnější/ poutavější formou. Chápu, že u učebnice je to takřka nadlidský výkon, ale měli jsme kdysi jednu takovou na literaturu. Vykašlali se na roky a podobné důležitosti a já si dodnes pamatuji všechno od Sumeru přes Beowulfa až po Poea:)

10.09.2018 4 z 5

Človíčkova dobrodružství Človíčkova dobrodružství Pavel Teisinger

Moje oblíbená a synek ji taky rád:) Nenásilně dětem přibližuje, co tu bylo ještě dávničko před babičkou a dědou, slovy synátora:) Časové určení "před mockrát moc lety a jednou vteřinkou", se u nás ujalo a příběhy nás pobízejí zjišťovat a povídat si o tom, co kdy a jak bylo:)

10.09.2018 5 z 5