Ula Ula komentáře u knih

Temný oheň Temný oheň Christopher John Sansom

Ani druhý díl (po knížce Rozpuštění) nezklamal. Tentokrát je zápletka poněkud naivní, ovšem opět je to velmi čtivé a napínavé. V pozadí smýšleného děje sledujeme skutečné intriky panující na dvoře Jindřicha VIII, tentokrát namířené proti Thomasovi Cromwellovi, prvnímu ministru krále, které jej dovedly až na popraviště.

16.02.2012 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Knížku mi nějaký dobrák půjčil na zimní dovolenou, proto můj zážitek z četby byl negativně ovlivněn vztekem na toho dobráka. Ono přece jenom strádání dětí za války, bombardování a pochody židů do tábora zkázy nejsou tím nejvhodnějším tématem po lyžovačce v la dolce Italia.

04.04.2011

Láska Láska Rudolf Sloboda

Kdo podle názvu knihy očekává "Love story" bude zklamán.Jak již čteme v anotaci knihy, jedná se o jakousi autobiografii a kniha původně měla úplně jiný název - Paměti.Je nutno poznamenat, že autor žil s psychicky narušenou manželkou, sám byl alkoholik, několikrát se pokusil o sebevraždu, což se mu nakonec taky "povedlo". Mám pocit, že tyto nálady se celým dílem nějak prolínají. Nebudu zde popisovat děj, důležité jsou nevšední autorovy postoje a myšlenky. Dovolím si jich pár citovat:
"Každé zrníčko moudrosti vržené sviním bych vzal velmi rád zpátky"
"Komu je nutné pomáhat? Těm, které ožebračuje společnost, nebo těm, kteří jsou žebráky od narození?"
"...čeká je příjemná zábava u televize, chválabohu ještě pořád na tak nízké úrovni, aby se každý hlupák mohl cítit na vyšší úrovni",
atd. atd

30.11.-0001

Exodus: Osud vyhnanců Exodus: Osud vyhnanců Guido Knopp

Pro obyvatele Slezska - povinná četba !

30.11.-0001 5 z 5

Válka vlků Válka vlků Anna Bauerová

Mám ráda knihy paní Bauerové, ale tato mně zklamala. V první polovině je zopakován děj předchozího dílu Chyť vlka za uši, pak se jakž takž něco děje, ovšem děj naprosto postrádá napětí, protože se jedná o vzpomínky hlavního hrdiny, takže předem víme, že vyvázne. Podstatnou část knihy tvoří veeeelmi dlouhé a nudné rozhovory hrdinů, kdy se čtenář ztrácí ve složitých kmenových a rodinných vazbách, místopisu a jménech...Závěrem opět opakování událostí z prvních kapitol a pak už letem světem v krátkém sledu a v krátkých větách happy end. Jakoby tuto knihu ani nepsala osvědčená autorka... Za mně velké rozčarování.

28.06.2016 2 z 5