Tygresa Tygresa komentáře u knih

Stíny paramského hvozdu Stíny paramského hvozdu Jan Kšanda

Jeden z několika gamebooků, které jsou velmi chytlavé, čtivé a dá vám hodně snahy se od něj odtrhnout. Najdete si určitě minimálně dva příběhy, které začínají stejně, ale probíhají naprosto odlišně. Najdete překvapivé odbočky, kdy se bude strachovat o svůj počet bodů zdraví. Zasmějete se některým situacím, já osobně jsem se nasmála velice při mluvě goblinů, ale nebudeme nic vyzrazovat, přečtete si sami.
Co jsem ocenila jako jedno z největších plus byla možnost kouzel. Jak každý zná z RPG her, tak snad nejoblíbenější postavou je mág. Tady dostanete obrovské množství kouzel, které byste si vybrali všechna, kdyby k tomu byla nějaká příležitost.
A abyste si nemysleli, autor je skvělý člověk, který se s vámi rád pobaví o svých knihách, stará se o to, jak se vám kniha četla, líbila a je rád za každou připomínku, aby se mohl zlepšit.

17.06.2017 5 z 5

Kocour, který pozoroval lidi Kocour, který pozoroval lidi Jeffrey Moussaieff Masson

Kniha mě velmi zaujala už jenom názvem. Když jsem ji měla poprvé v ruce, řekla jsem si, že ji musím přečíst a světe div se, celý děj mě rychle vtáhl do sebe. Autor krásně popsal vztahy zvířat k lidem a naopak. Věděla jsem, že i v těchto dobách měli lidé nějaké mazlíčky a ani mě nepřekvapilo, že kočky mezi ně nepatří. Se svým vytříbených chování a nutností mít volnost, se kočky málokdy stávaly mazlíčky. Setkání s různými zvířaty, byly velmi propracované, ale někdy mám pocit, že se tyto věci dějí i zvířatům dnes, i když je to zakázané. Tuto knihu bych doporučila všem, co chtějí poznat pár zvířat, která žijí i dnes a zkuste se zamyslet, jak se jim asi dnes vede, jestli to mají horší či lepší.

28.08.2012 5 z 5

Sny Sny Richelle Mead

Třetí, díl byl jeden asi z nejlepších. Autorku jsem si velmi oblíbila a ani tady jsem nenašla záminku ji nějak kritizovat. Kniha byla skvělá, velmi čtivá, že jsem ji skoro nemohla odložit. Konec, byl trochu nečekaný, ale to v mnoha ohledech. Sukuby mi bylo i líto, ale zase na druhou stranu asi trochu počítala s tím, že to takhle jednou skončí. Myslím si, že v dalších dílech, se z toho rychle dostane, jelikož ji obklopují dobří kamarádi, kteří ví, jak ji potěšit.

28.08.2012 5 z 5

Opice Opice Jeff Stone

Druhý díl, mojí oblíbené série. Příběh vypráví asi jeden z nejmladších mnichů, ale to není moc poznat. Malaa jsem si oblíbila hned, jelikož mi připomněl pár lidí z mého okolí, kteří se strašně chtějí dozvědět, co se děje a nikdy nezavřou pusu. Jho bratři s tím měli problémy a ani se jim nedivím. S Malaem jsem často soucítila a když si knihu přečtete, myslím si, že každý by se ptal stejně jako tenhle mladý mnich dokonce možná i víc. :)

28.08.2012 4 z 5

Hlas Bájných stvoření Hlas Bájných stvoření Henri Loevenbruck

Nemůžu porovnávat obě série, jelikož autor dal svůj osobitý styl do obou. Druhý díl Galliky, byl velmi zajímavý a měl i rychlý spád. Abych pravdu řekla, trochu mě zklamalo to, že série se trochu prolínají, ale asi to nebylo naškodu. Poslední kapitoly byly asi nepropracovanější ze všech, takže se do nich lehce začtete. Už se moc těším, až přečtu poslední díl, i když je mi trochu jasné, jak to asi dopadne.

28.08.2012 4 z 5