TomOshibana1991 TomOshibana1991 komentáře u knih

Tábor svatých Tábor svatých Jean Raspail

Polovina Indie se vydá na Západ, vzít si, "co jim náleží" a západní obyvatelstvo, zpitomělé "liberálně-demokratickou" ideologií už není schopné se jakkoliv bránit. Vskutku prorocké dílo!

12.01.2021

Kartágo: Po stopách Punů, Římanů a Vandalů Kartágo: Po stopách Punů, Římanů a Vandalů Stanislav Richter

No, tak to je tedy vskutku přehledný výklad dějin této oblasti. Od příchodu Féničanů, přes rostoucí slávu Punů, jejich soupeření s Řeky a Římany, přičemž Římané si Kartágince podrobili a dlouho je pořímšťovali, pokračujíce přes nelehké počátky křesťanství, invazi a panování Geiserichových Vandalů, jejich rozdrcení Byzantinci až po konec jejich panství v Kartágu v důsledku arabsko-muslimské invaze. Oblast dnešního Tuniska rozhodně nebyla nudným místem.

12.01.2021

Atlas světových dějin Atlas světových dějin Geoffrey Parker

Tuto knížku jsem vyhrál na základní škole. Na relativně stručné čtení dokáže vzbudit zvídavost a touhu po konkrétnějších informacích.

28.09.2017

Ne až tak divoký "divoký" kapitalismus Ne až tak divoký "divoký" kapitalismus Hynek Řihák

Skvělá kniha, pokud si potřebujete doplnit vzdělání v oblasti historie a sociální práce = v případě, že se spoléháte pouze na školní "vzdělání", tak opravdu POTŘEBUJETE rozšířit obzory. Hynek Řihák čtenáři zprostředkovává mnoho prací domácích i zahraničních autorů v podobě poznatků převážně z českých zemí a Británie. Naši předkové byli velmi vynalézaví, co se týká řešení problematiky chudoby a svépomoci, ať již šlo o oblast zdraví, stáří, osiření, vzdělání apod.

28.09.2017 5 z 5

Stručná historie člověka - Vzestup a úpadek Stručná historie člověka - Vzestup a úpadek Hans-Hermann Hoppe

Stručná historie člověka je možná "stručná", nicméně tak nabitá informacemi, že budete mít dlouho nad čím přemýšlet. Hoppe pokračuje v nejlepší tradici rakouské školy a krok za krokem logicky odvozuje své poznatky, čímž vysvětluje historický vývoj člověka. Naše historie zažila okamžiky triumfu - rozvoj kognitivních schopností a znalost jazyka, neolitická revoluce, privatizace rozmnožování, industriální revoluce - stejně jako okamžiky úpadku - přerod od aristokratické společnosti přes monarchii až k demokracii.

28.09.2017 5 z 5

Demokracie, anarchie a omyly ekonomie Demokracie, anarchie a omyly ekonomie Hans-Hermann Hoppe

Výběr z širokého záběru na originální myšlenky bohaté práce H. H. Hoppeho. Čtenář se může těšit na články o filozofii, historii, ekonomii i sociologii.

Etika svobody Etika svobody Murray Newton Rothbard

Je až neuvěřitelné k jak revolučním závěrům Rothbard dospěl. Přitom "pouze" navazuje na dlouhou tradici racionálních filozofů. Od Aristotela a stoiky, přes středověké myslitele jakým byl Tomáš Akvinský ke scholastikům a přirozeněprávním myslitelům, a dovádí jejich učení do logického konce.

Manifest Svobody Manifest Svobody Murray Newton Rothbard

Dílo představující vstupenku do libertariánské filozofie. Rothbard poskytuje podněty k zamyšlení na nejrůznější témata. Od (a)sociálního státu po zahraniční politiku.

Zásady ekonomie Zásady ekonomie Murray Newton Rothbard

Toto je de facto kompletní nauka o ekonomii. Jistě, lze jít v jednotlivých tématech do větších podrobností (což Rothbard v jiných dílech dělal), ale tady máte v podstatě, jak již název napovídá, zásady ekonomie v jednom celku.

Peníze v rukou státu Peníze v rukou státu Murray Newton Rothbard

V mém případě úvod do rakouské ekonomie. Velmi srozumitelné a s naprosto revolučními závěry. Pamatuji, že jsem ji zhltl během pár hodin a to včetně přestávek, kdy jsem přemítal, jak je možné, že už dávno neproběhla revoluce.