Atlas světových dějin

Atlas světových dějin https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119435/atlas-svetovych-dejin-119435.jpg 3 13 3

Atlas světových dějin seznamuje s celým příběhem lidstva - od naprostého počátku, kdy se naši předkové vynořili z tropických pralesů v Africe, až po dnešní složitý svět, ve kterém žijeme. Jde o první dějepisný atlas, který se snaží odpoutat od obvyklého zaměření na Evropu a místo toho nabízí přehled historie v celé světové říši, bez předsudků a zaujatosti sleduje vývoj národů všech historických období a všech světových končin. Samozřejmě nechybí ani rejstřík geografických celků a lokalit.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Knižní klub , Balios

The Times Atlas of World History , 1997

Filomena1961
20.11.2022 5 z 5

Atlas podává základní přehled historie od starověkého světa po současnost. Je vybaven barevnými počítačovými mapami a čtivým textem. Doporučuji všem, kteří se zabývají minulostí.

TomOshibana1991
28.09.2017

Tuto knížku jsem vyhrál na základní škole. Na relativně stručné čtení dokáže vzbudit zvídavost a touhu po konkrétnějších informacích.

Welinie
10.01.2017 2 z 5

Knihu jsem dostala k narozeninám, použila jsem ji akorát ve škole.

Geoffrey Parker
britská, 1943
1998  87%Filip II. - Španělský král z rodu Habsburků, nejmocnější křesťanský vládce
1999  68%Atlas světových dějin